Політика

«Слуга Народу» змінила структуру та укріплює зв’язки з регіонами

18 березня 2021, 12:25

На XI з’їзді партії «Слуга Народу» створили нові вищі керівні органи, надали широкі повноваження первинним осередкам та встановили курс на потужний зворотний зв’язок із регіонами.

Після місцевих виборів «Слуга Народу» стала всеукраїнською партією із тисячею фракцій у місцевих радах, які налічують більше 6 тис. депутатів та понад 220 голів рад різного рівня.

Партія планує активно співпрацювати з регіонами та допомагати у розвитку громад по всій країні. Для цього на XI з’їзді у Києві «Слуга Народу» змінила свою структуру та надала широкі повноваження місцевим організаціям і первинним осередкам.

У структурі партії з’явилися нові вищі керівні органи: Політична рада та Національна рада громад. Політична рада розроблятиме тактику і стратегію у взаємодії з експертною спільнотою й громадянським суспільством. А функція Національної ради громад – обговорювати проєкти державних рішень у сфері місцевого самоврядування та регіональну політику.

На регіональному рівні буде створено таку ж структуру керівних органів: Політична рада області та Рада громад області. До неї увійдуть керівники місцевих організацій.

«Така структура дозволить забезпечити максимальну участь членів партії не лише в ухваленні, а й у розробці партійних рішень. А також – формулювати проєкти політичних рішень і обговорювати їхнє ухвалення безпосередньо з депутатами чи міністрами, що дозволить гнучко реагувати на зміни ситуації», – пояснив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Водночас місцеві організації та первинні осередки отримають широкі можливості. Відтепер осередки можуть бути створені на рівні міст, які не є центрами територіальних громад, а також – на рівні сіл, селищ, вулиць, кварталів і навіть будинків.

Регіональні організації зможуть відкликати депутатів місцевих рад за народною ініціативою. Таким чином партія отримає зворотний зв’язок із громадою через партійців на місцях.

«В Нацраді громад будуть обговорюватись проекти державних рішень, які стосуються місцевого самоврядування і регіональної політики, які потім втілюватимуться в життя. Рада стане майданчиком для обміну досвідом регіональних організацій. У функціях ради - попередньо розглядати та надавати рекомендації Політичній раді партії щодо відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою. Окрім того, Рада громад наділена повноваженнями скликати парламентську фракцію «Слуги Народу» та Політичну раду партії», - роз’яснила голова Вінницького обласного осередку партії «Слуга Народу» Ірина Борзова, яка увійшла до складу Національної ради громад.

Також найближчим часом на регіональних партійних конференціях по всій країні обговорять ухвалену з’їздом Доктрину «Слуги Народу» – стратегічне бачення розвитку країни на основі програми Президента і партії, доопрацьоване з урахуванням досвіду двох років роботи при владі.

Крім того, партія створює умови для тих, хто проявив себе на місцевому рівні – пропонуватиме навчання та отримання досвіду роботи в органах влади. Тож усі, хто прагне змін та переконаний, що від нього залежить майбутнє країни, зможуть скористатися цим механізмом.

Під час XI з’їзду партії «Слуга Народу» презентували рух «Зе!Жінки». Делегатка Юлія Головчук, яка є депутаткою Вінницької міської ради зазначає, що рівність в політиці це про розвиток суспільства і справедливість.

«Коли я стала депутаткою, мене запитували, чи не змушували в партії написати відмову від мандату на користь іншої людини (депутата - чоловіка). Я була здивована питанням. Виявляється, в деяких партіях така практика є поширеним явищем. «Слуга Народу» дає рівні можливості для реалізації і чоловікам, і жінкам. Більше того, запустили новий рух «Зе!Жінки!», який працюватиме над реалізацією політики рівності чоловіків та жінок, а також збільшення представництва жінок у політиці. Я пишаюся запуском нового жіночого руху в нашій команді! Вірю чесність та справедливість», - зазначила Юлія Головчук.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Слуга Народу 
Матеріали по темі