Цікаве

Сьогодні день народження «Горбатого Запорожця»

22 листопада 2012, 14:36

 22 листопада 1960 з конвеєра Запорізького заводу «Комунар» на Україні, який пізніше був перейменований в «Запорізький автомобілебудівний завод», зійшла перша промислова партія автомобілів «Запорожець» - ЗАЗ-965. Отже, сьогодні народний автомобіль «Горбатий Запорожець» святкує своє 52-річчя.

Зразком для цього «народного автомобіля» послужив італійський «FIAT 600», розроблений талановитим конструктором Данте Джакоза. Перекроєний і «доведений до розуму» конструкторами Московського заводу малолітражних автомобілів (майбутній АЗЛК), «горбатий», як його називали в народі, вийшов в цілому міцним і економічним, мав хорошу прохідність, пристойною завантаженість ведучих коліс і невелику власну масу.

Коштував перший «Запорожець» в той час 1 200 рублів, і перша партія машин в мить розійшлася.

Досить швидко радянський «народний» автомобіль здобув славу невибагливого і ремонтопридатного автомобіля. До речі, відома машина була не тільки в СРСР, а й за кордоном, де вона продавалася під брендом «Yalta». На цій же базі завод став випускати і так звані «інвалідки» - модифікацію ЗАЗ зі зміненими механізмами управління.

«Горбатий Запорожець» випускався в первісному вигляді аж до 1962 року, а далі ця машина була модифікована в інші модельні ряди. 19 вересня 2008 Запорізький автозавод завершив випуск автомобіля ЗАЗ-1103 "Славута" - останнього нащадка «горбатого» ЗАЗ-965. Припинити виробництво «запорожця» змусили автовиробника екологічні вимоги Євросоюзу, в який прагнула потрапити Україна.

УНН

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі