Місто

Сьогодні Міжнародний день музеїв. Фото-екскурсія краєзнавчим музеєм у Вінниці та унікальні артефакти

18 травня 2016, 10:15

 18 травня щорічно відзначають Міжнародний день музеїв. Музеї зберігають артефакти, які є свідченням величних та трагічних подій народів. До дня музеїв журналісти ВИННИЦА.info підготували фоторепортаж із залів та експонатів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Експозиція музею складається з 16 залів, що відображають природні умови та історичні події, які відбувалися на території нашого краю. Сьогодні фонди Вінницького краєзнавчого музею нараховують понад 100 тисяч експонатів. Тут зберігаються унікальні предмети археології, серед яких світового значення — артефакти з могильника бронзового віку, речі скіфського та сарматського періодів.

Славиться музей нумізматичною та етнографічною збірками, колекцією зброї та мінералів. Складовою частиною етнографічної збірки є вироби гончарства,ткацтва, вишивки, народний живопис. Музею належить понад 300 зразків зброї – від кам’яного віку до другої світової війни. Колекція палеонтологічних знахідок нараховує 256 одиниць зберігання. Є досить значна колекція срібних прикрас княжої доби (X–XIV ст.).

Трохи історії

Історія Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочалася на початку ХХ ст., у 1918 році. Першу експозицію було відкрито в травні 1919 р. на квартирі художника В.Ф.Коренєва. Перші роки по закінченню національно-визвольних змагань основне поповнення колекції йшло за рахунок реквізованих дворянських маєтків, родинних зібрань. Це були переважно твори образотворчого мистецтва, предмети інтер'єру (меблі, посуд тощо), старовини,нумізматика.

Музей неодноразово змінював своє місцезнаходження, доки у1929 р. не переїхав в одне із приміщень Мурів, де й знаходиться до сьогодні.

Напередодні Другої світової війни фондова колекція складалася з близько 12 500 експонатів. Під час окупації було вивезено близько 7 000 музейних предметів, переважно з етнографічної та археологічної збірок. Повернулася з них лише незначна частина.

У жовтні 1964 р. розпочалася повна реконструкція приміщень, в результаті якої музей отримав 20 експозиційних залів загальною площею понад 2000 м2. Саме тоді визначилась нині діюча структура експозиції з відділами природи та історії краю. Художній проект і оформлення нової експозиції здійснили українські, російські та латвійські художники.

В червні 1970 р. оновлений музей відкрив двері для відвідувачів.

Упродовж останніх років змінився зовнішній вигляд музею. У 2005-2006 роках відремонтовано фондосховище, проведено реконструкцію фасаду та покрівлі музею, завдяки чому він органічно увійшов в архітектурний ансамбль історичного комплексу «Мури». Внаслідок археологічних та етнографічних експедицій суттєвих змін зазнала і експозиція краєзнавчого музею, значно доповнена унікальними знахідками.

В грудні 2010 року в Вінницькому краєзнавчому музеї знімали паркет в «археологічних» залах експозиції. Зняли два шари старого паркету і побачили, що в тому місці, де знаходилась піч, провались підлога. Так 16 грудня знайшовся вхід в підземелля.

Нині Вінницький краєзнавчий музей - відомий науково-методичний та пам'ятко-охоронний центр східного регіону Поділля.

Щороку музей відвідують понад 200 тисяч людей - вінничан та гостей міста.

Нагадаємо,у Вінниці є 11 музеїв. Де вони знаходяться, і які екпозиції пропонують для ознайомлення, можна дізнатись, перейшовши за даним посиланням.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: музей екскурсія 
Матеріали по темі