Суспільство

Сьогодні йому могло бути 34. Денису Жембровському, який загинув від ворожих мінометів, відкрили меморіальну дошку

5 листопада 2015, 16:55

 5 листопада у Вінницькій школі № 21 відкрили меморіальну дошку на честь колишнього випускника підполковника міліції Дениса Жембровського, який загинув захищаючи незалежність України.

Відкрили дошку в день народження Дениса Жембровського, сьогодні йому мало б виповнитися 34 роки.

Денис Жембровський присвятив службі в міліції 17 років, починав рядовим дільничним, очолював міліцію громадської безпеки Тивривського райвідділу, згодом працював в Управлінні громадської безпеки, він працював старшим інспектором з особових доручень відділу дільничних інспекторів. В квітні минулого року одним з перших без вагань він поїхав на схід України. Вдруге за власним бажанням Денис вирушив 13 січня 2015 року, 33-річний вінничанин не дочекався всього кілька днів до повернення додому. Загинув 10 лютого під час обстрілу бойовиків біля Краматорська.

За дорученням Президента України 20 серпня 2015 року посмертно був нагороджений «Орденом за мужність» ІІІ ступеня.

Полковник міліції Валерій Бурик, який був поруч з Денисом в той день, розповів, що Денис ціною власного життя захистив жінок, які були біля блокпосту.

 «Ми з Денисом і в першу і в другу ротацію їхали разом. Цей день не віщував нічого такого екстремального, я заступив на службу по охороні громадського порядку в Краматорську, а він ніс служу на КПП. В обід ми приїхали, на КПП Денис нам відкрив ворота. Коли я вийшов з автомобіля, він мені сказав що тут стріляють, і в цей час я побачив як він дівчат закинув в приміщення і розвернувся в другу сторону... спалах і на цьому все, я получив поранення двох ніг, а Денис загинув. Осколок потрапив йому під шлем і через пару секунд Дениса вже не було»,- розповідає полковник.

 

Під час мітингу до присутніх звернувся рідний брат загиблого Героя Максим Жембровський.

«Сьогодні, якесь не зовсім зрозуміле відчуття, тому що 5 числа минулого року, було вітання, посмішки, шампанське, була якась перспектива і було життя… Сьогодні, п'ятого числа із цього холодного граніту, здається дивиться на нас рідне обличчя, але ти розумієш, що зараз його поруч немає. Це не зрозуміло, це не справедливо, це неправильно. Ну невже може бути правильною та справедливою війна. Невже може бути правильним та справедливим те, що відбувається на Сході», - сказав Максим.

 

За словами директора школи, дошку придбали за кошти викладачів, також допоміг батько однієї з учениць, який спеціалізується на виготовлені пам’ятників.

На заході були присутні батьки правоохоронця, дружина, брат, колеги по роботі, учні та викладачі школи.

Завершився мітинг покладанням квітів та хвилиною мовчання.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дошка 
Матеріали по темі