Економіка

Сонячні панелі «made in Vinnytsia». Чим вінницький завод відрізняється від світових виробників

5 лютого 2019, 17:52

У Вінниці почали виготовляти рамкові та безрамкові сонячні панелі для ФЕС, номінальною потужністю від 270 до 370 Вт. Виробнича лінія KNESS PV розроблена в Національному інституті КНР, що на сьогодні є осередком розвитку технологій відновлювальної енергетики в світі.

Директор заводу з виробництва сонячних панелей KNESS Олег Довбощук, розповів, що спочатку виробництво направлено для забезпечення українського ринку, але ринок поступово розширюватимуть.

- Сонячні панелі вироблятимуть для промисловості чи для побутових споживачів?

- Розглядаються різні моделі реалізації. Зараз формуються портфелі, розглядається їх перспективність. KNESS – група компаній, яка будує під ключ сонячні станції. Відповідно зараз ми готові постачати наші сонячні панелі для групи компаній KNESS.

- В чому переваги українського заводу сонячних панелей?

- По-перше, завод перший такої потужності. Немає в Україні ні потужності аналогічної, ні аналогічної автоматизації. Вся лінія повністю автоматизована. Залишаються працівники, які виконують функцію або контролю, або ті, які обслуговують обладнання. В нас повністю відсутня ручна праця. Лише на одній ділянці, де було складно встановити автоматизацію, прийняли рішення про використання саме ручної праці. Все інше повністю автоматизоване. Це ті наші відмінності від будь-яких інших виробників, ми можемо сказати, що ми такі одні.

- Під час відкриття прозвучала фраза, що можна забезпечити світлом 150 тисяч квартир.

- В нас потужність виробництва – 200 МВт сонячних панелей, готових виробів. Це сумарна потужність в рік, для того, щоб розуміти ці об’єми. Середня промислова сонячна станція, яка зараз будується – це потужність в середньому 10 МВт. Тобто, за рік ми можемо забезпечити сонячними панелями. Це та складова сонячної станції, найбільш вартісна, яка більший відсоток капіталовкладень потребує – 20 таких сонячних станцій. Тобто виробляється електрична енергія цією кількістю фотоелектричних станцій, ну і відповідно, так як сказано, ці будинки, споживаючи електроенергію, можуть забезпечити усі свої потреби.

- Якщо порівнювати завод у Вінниці зі світовими виробниками, який він за об’ємами потужностей?

- Наш завод середній, якщо брати за світовими зразками таких заводів. Є більші, є менші. Але ми починаємо саме з такої потужності для того, щоб максимально налаштувати процес. Наступний крок – це наступна черга виробництва. Також планується 200 мегават, можливо це буде використання більш сучасних зразків обладнання, інша автоматизація.

Фоторепортаж із заводу по виробництву сонячних панелей, який відкрили 5 лютого у Вінниці.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця завод сонячні панелі 
Матеріали по темі