Суспільство

#SOSмайбутнє. Зруйновані палаци і садиби Вінниччини позначають на карті

13 червня 2017, 10:51

Весною в Україні запустили онлайн-платформу, яка має привернути увагу до стану пам’яток архітектури. Кожен може позначити на інтерактивній карті об’єкт, що потребує реконструкції, додавши фото з надписом #SOSмайбутнє та опис.

За кілька місяців на мапі з’явилося більше сотні позначок, більшість будівель у плачевному стані. На Вінниччині таких покищо 7.

- Палац Потоцьких у Тульчині, що був одним із найвеличніших маєтків Європи на початку XVIII століття.

- Замок-палац у Шпикові, збудований магнатами Свейковськими у 1760 році.

- Вінницькі мури – комплекс оборонних і монастирських споруд XVII століття у Вінниці.

- Палац-садиба Тора Ланге – зразок історичної споруди кінця XVIII століття в стилі класицизм. Розташовується у селі Нападівка. Колишній володар – відомий данський поет, дипломат перекладач і науковець Тор Ланге.

- Будинок композитора Леонтовича, автора всесвітньо відомого «Щедрика». Розташовуваний у селі Шендерівка.

- Залишки маєтку Сулятицьких – пам’ятка, збудована родиною Сулятицьких у XІX столітті.

- Маєток графа Ігнатьєва – видатного російського дипломата українського походження. Село Круподеринці.

«Інтерактивна мапа-реєстр дoпoмoже зібрати в oднoму місці інфoрмацію прo прoблемні oб’єкти, прoдемoнструвати справжній масштаб прoблеми на націoнальнoму рівні, привернути увагу загалу дo ситуації. Зрештoю буде запущенo зручний інструмент, який надасть oхoчим мoжливість надіслати інфoрмацію прo oб’єкт та свoю істoрію і oтримати шанс на дoпoмoгу платфoрми спільних справ. Ця веб-платфoрма забезпечить ефективну кoмунікацію та прoзoрі механізми фінансування прoектів, де зацікавлені стoрoни, – грoмади, інвестoри, меценати, вoлoнтери, активісти, міжнарoдні дoнoри, представники влади, – будуть спільнo вирішувати прoблеми пoв’язані з oб’єктами гуманітарнoї сфери», - йдеться на сайті проекту.

Нагадаємо, що на території легендарного Палацу Потоцьких у Тульчині відбувся перший Міжнародний оперний фестивaль під відкритим небом «OPERAFEST-TULCHYN». Головна мета заходу – привернути увагу інвесторів до зруйнованої архітектурної пам’ятки.

Раніше ми повідомляли, що компанія Google запустила цифрову інтерактивну карту Вінницької області.

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: будівництво 
Матеріали по темі