Суспільство

Сотні вінничан прийшли до Спасо-Преображенського собору освятити воду. Фото

19 січня 2019, 10:15

 19 січня із самого ранку у Спасо-Преображенському соборі розпочалося богослужіння із освячення води. Сотні вінничан зібралися біля собору, прийшли із банками та бутлями води. Утворився живий коридор від собору, аж вниз до будівлі Державного архіву області. Біля «Варшави» вінничани купують сушені букети квітів.

За церковною християнською традицією, освячення води починається напередодні Водохреща. На свято вода освячується двічі за одним і тим самим чином: після Божественної літургії у день надвечір’я 18 січня та у самий день свята 19 січня. Окрім освячення води у церквах, освячують також річки, озера та ставки.

Пізніше у Вінницькій єпархії Православної церкви України повідомили, що до Собору у центрі Вінниці прийшли близько 5 тисяч людей, щоб освятити воду. Священики зазначають, що раніше не було такої великої кількості людей.

На Водохреща основним обрядом, якого християни дотримуються вже сотні років – є купання в ополонці. Бо вірять, що вода у цей день має цілющі властивості.

Нагадаємо, що у Вінниці на Водохреща, вже традиційно підготують місця для купання на Вишенському озері та водоймі в районі олійножирового комбінату (вул. Волошкова, 8). Святкування та розважальні програми розпочнуться з 12-ї години.

До забезпечення публічної безпеки та правопорядку залучено понад 600 поліцейських та військовослужбовців Нацгвардії. Також в області планується на добовому чергуванні та в місцях купання задіяти близько 300 рятувальників та 56 одиниць техніки. Вони перебуватимуть біля водойм та у разі небезпеки зможуть надати кваліфіковану допомогу.

Вінниця.info, фото Вінницької єпархії ПЦУ

Теги: вода собор 
Матеріали по темі