Суспільство

Сотні вінничан прийшли засаджувати парк Ющенка. Фоторепортаж

23 березня 2019, 11:18

23 березня о 9-й ранку у парку Ющенка, що на Поділлі – людно, як ніколи. Кілька сотень вінничан прийшли озеленювати паркову зону. Прийшли навіть цілими сім'ями.

«Долучилися всією сім'єю до акції. Адже хто, як не ми самі зможемо сприяти озеленню міста. Це ж користь не тільки природі, а й нам. Для нас дихати цим всім - дуже велика користь організму. Взяли із собою діток, бо хочемо ще змалечку привчити любити природу та бути в гормонії з нею. Ми копаємо, вони поливають. Просять лопату, щоб самим спробувати копати ями, але це ж важко», - каже вінничанка Таїса, прізвища свого не називає.

Більше тисячі саджанців дерев сьогодні висаджують у парку. Серед них – клени двох видів, дуб, граб звичайний та декоративний, ясен, липа, береза, лісова черешня для того, щоб прилітали птахи та освоювали територію, крім того ще надали вічнозелені сосни та ялини. Крім того, перед посадкою дерев, цілий тиждень йшла підготовка – вирізали аварійні дерева, зачищали територію від торішнього листя та гілля.

До 10:00 години саджанців майже не залишилося, а людей приходило все більше.

«В нас сьогодні велике свято, тому що ми висаджуємо нові дерева у парку. Наш парк – перлинка не тільки нашої лікарні, а й Вінниці – сюди приходить дуже багато і жителів мікрорайону «Поділля», і жителів інших районів та туристів. А найголовніше – це наші пацієнті, де вони можуть проходити реабілітаційні заходи та прогулюватися.

Акцію по висадці дерев ми оголосили на початку березня. Вирізка дерев – ці всі кошти ми платили з нашої лікарні на зекономлених на тендерах коштах. Із закупною саджанців нам благодійно допомогли. Спочатку ми планували 500 саджанців, потім 600, але на сьогоднішній день у нас їх більше тисячі. Ми от розподілили на кожне відділення певну площу, поробили відмітки-ямки для того, щоб знати, куди садити. А сьогодні, прийшло стільки людей – ми самі цього не чекали. Вранці всі дерева розібрали, і зараз, коли люди ще приходять, вже кажуть, що дерев не вистачає. Ми дуже вдячні людям за те, що вони не байдужі», – каже Софія Кучерук, головний лікар Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка.

5c95fa7e5ee94.jpg

Інвентарем частково забезпечували працівники лікарні – відра, лопати, заготовили обгороджувальну стрічку. Люди також приходили зі своїми лопатами та відрами. Також лікарня візьме на себе поливання та підживлення дерев.

Окрім дерев планують також біля кожної лавки посадити бузок та жасмин.

«Дерева закупляли у розплідниках Вінницької області за принципом, де кращий той чи інший вид дерева. Витратили на це більше 50 тисяч гривень», - каже депутат міської ради Андрій Очеретний.

У парку ім. Ющенка перші дерева були висаджені ще 120 років назад. Звичайно, час нікого не береже, тому багато дерев пішло в аварійний стан і прийшлося в кінці 2018 на початку 2019 років вирізати понад 300 дерев. Ще буревій залишив за собою неприємності –вирізали ще 12 дерев.

Вінниця.info

Теги: парк озеленення дерева 
Матеріали по темі