Суспільство

Спалахи COVID-19 в кардіоцентрі, школі та інтернаті – у Вінницькій ОДА повідомили про ситуацію в закладах

16 липня 2020, 13:16

Заступниця голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Заболотна проінформувала про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Тиврівському будинку-інтернаті, кардіоцентрі та Брацлавській школі-гімназії станом на 16 липня. В кардіоцентрі змінили маршрут пацієнта.

У Тиврівському будинку-інтернаті методом ПЛР обстежено всіх підопічних та працівників закладу, окрім 19 осіб персоналу, які перебувають у відпустці. Загалом виявлено 14 випадків коронавірусної хвороби із них: у 7 підопічних та 7 працівників. На разі усі 7 підопічних госпіталізовано, стан їх стабільний, отримують обстеження та лікування як із основного захворювання так і зі соматичних хронічних захворювань. Працівники, у яких виявлено коронавірус перебувають на самоізоляції під наглядом сімейних лікарів. За станом підопічних та персоналом у будинку-інтернаті здійснюється посилений медичний контроль. Перед виходом з відпусток персонал буде додатково протестований.

У 5 вихованців Брацлавського навчально-виховного комплексу школи-гімназії, у яких напередодні було виявлено COVID-19 продовжують перебувати на стаціонарному лікуванні в обласній інфекційній лікарні, стан їх задовільний. Вихователь з позитивним результатом ПЛР-тесту знаходиться на самоізоляції, стан задовільний. Всі інші працівники та вихованці закладу почуваються задовільно, хвороби не виявлено.

В КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево - судинної патології» за результатами обстежень виявлено 15 позитивних результатів, зокрема у 6 пацієнтів та 9 медичних працівників. Стан їх задовільний. Серед інфікованих: у медсестри виявлено пневмонію, госпіталізована в стаціонар, стан її стабільний; у 1 пацієнтки з хронічними кардіологічними захворюваннями госпіталізована в інфекційне відділення, стан середньої важкості через кардіологічні проблеми на фоні covid, лікування отримує відповідно свого стану здоров'я. На сьогодні стан покращився.

З метою мінімізації ризиків поширення коронавірусноі хвороби COVID-19, в зв’язку з епідситуацією та з метою забезпечення надання вчасної та якісної медичної допомоги пацієнтам з кардіологічною патологією, відповідно до наказу ДОЗ ОДА від 14.07.2020 № 1254 змінено маршрут пацієнта з екстреною кардіологічною патологією. Пацієнти будуть доставлятися в ВОКЛ ім. Пирогова. 15.07.2020 року в зазначеному закладі працювала комісія у складі співробітників ДОЗ ОДА, ДОЗ ВМР та епідеміолога ДУ «Вінницький лабораторний центр МОЗ України». Наразі триває виписка пацієнтів кардіоцентру з подальшим переводом їх під нагляд сімейних лікарів або в інші лікувальні заклади. Медичний персонал, у кого було виявлено позитивні результати тестування також перебувають в амбулаторних умовах під наглядом сімейних лікарів. В цілому ситуація стабілізована і контрольована.

Нагадаємо, станом на ранок 16 липня в області коронавірус вперше виявлено у 27 осіб. За минулу добу в лікарнях збільшилась кількість пацієнтів з підтвердженим коронавірусом та дітей з підозрою на COVID-19. Летальних випадків не зафіксовано. Інфікувань серед медперсоналу за минулу добу не було.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: коронавірус медзаклад школа інтернат спалахи ситуація Вінницька область 
Матеріали по темі