Суспільство

«Спецсигнал»: у Вінниці перевірили, чи пропускають водії та пішоходи «швидку» з «мигалкою»

13 лютого 2020, 14:57

13 лютого в місті співробітники патрульної поліції спільно з працівниками швидкої медичної допомоги провели комплекс заходів під умовною назвою «Увага! Спецсигнал». В ході заходів вони хотіли перевірити, чи надають перевагу водії на дорогах міста, коли їде карета «швидкої» або поліцейське авто з увімкненими проблисковими маячками та сиренами.

Як розповів Вінниця.info водій центру екстреної медичної допомоги Андрій Бабяка, це друга подібна акція за участю «швидкої». Вперше спільні заходи подібного типу вони проводили ще в той час, коли існувала ДАІ.

Проблеми з тим, аби рухатись дорогами міста, каже чоловік, бувають.

«Місто завантажене, і проїхати в «час-пік» практично неможливо. Треба виїжджати на зустрічну смугу і з сиреною та мигалочками їхати. Але це якщо є екстрений виклик. Якщо виклик не терміновий, ми рухаємось, як звичайні учасники дорожнього руху», – зазначає він.


Втім, результати перевірки показали, що в місті культура водіння є, і «швидку» разом з поліцією пропускали майже всі. Єдиним винятком став один водій «Volkswagen», який, маючи змогу поступитися дорогою, все ж не пропустив карету «швидкої». Тепер йому загрожує штраф.

«Даному водієві після зупинки було повідомлено про причину затримки, роз’яснено, що він не дотримався правил дорожнього руху, а саме пункту 3.2 (надання переваг у русі транспортним засобам, які рухаються з увімкненими проблисковим та звуковим сигналом). В нього була можливість надати перевагу, тобто або з’їхати праворуч, або ліворуч, але водій не відреагував жодним чином, продовжив рух по свої смузі, чим склав перешкоду для руху. Його було зупинено та винесено адміністративну постанову за статтею 122 частини 3, що передбачає суму штрафу в 510 гривень», – розповів старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції у Вінницькій області капітан Олександр Стецюк.


В цілому, результатами комплексних заходів задоволені і працівники «швидкої», і працівники поліції. Хоча є і мінуси. Як виявилося, далеко не завжди реагують на звукові сигнали саме пішоходи.

«Проїхали по центральних вулицях міста, які особливо перевантажені в «час-пік». В ході нашої комплексної перевірки було виявлено те, що водії в нас дотримуються правил дорожнього руху та мають культуру керування транспортним засобом, поважають швидку допомогу, представників поліції, інші транспортні засоби, які рухаються зі спецсигналами та з ввімкненими спецмаяками. Дорогу вони надавали, надавали можливість вільного проїзду. Хочеться зауважити, що були випадки, коли не завжди реагували пішоходи на звуковий сигнал або на увімкнені проблискові маячки і намагалися перед каретою швидкої або автомобілем поліції встигнути перебігти дорогу. Це ускладнює проїзд та створює аварійну ситуацію. Перш за все, ці люди наражають на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху», - додає капітан патрульної поліції.

В швидкій же кажуть, що такий позитивний результат є, не в останню чергу, завдяки супроводженню патрульної поліції. В звичайні дні, коли карета швидкої медичної допомоги рухається одна, перевагу надають не настільки часто.

До проведення акції долучилися три екіпажі патрульної поліції та одна карета швидкої медичної допомоги.


Вінниця.info

Теги: швидка патрульна перевірка 
Матеріали по темі