Суспільство

Сталеві і безстрашні: бійці полку «Азов» у Вінниці закликали світ врятувати побратимів з пекельного Маріуполя

10 травня 2022, 14:34

У Вінниці відбулась відкрита зустріч з бійцями полку «Азов» - захисниками Маріуполя. Хлопці мають різні ступені поранень, ампутації кінцівок. Але нині у них єдине бажання - аби врятували їх побратимів з розбомбленого Маріуполя. Хлопці кажуть, що військово деблокада зараз неможлива, єдиний шанс - це політичні домовленості, тому всіх українців просять підписувати петицію.

«Ми зібралися, аби привернути увагу до ситуації, що зараз відбувається на заводі «Азовсталь» і попросити світове суспільство якось вирішити питання евакуації.

Зараз в сирому, холодному сховищі заводу перебуває 500 поранених бійців. Це не лише наші азовці, а бійці ЗСУ, правоохоронці, прикордонники. Всі на межі виживання: без їжі, без медикаментів. Немає знеболювальних, немає звичайних засобів для існування. Військово деблокада зараз неможлива, залишається єдиний шанс - це політичні домовленості. А саме, уже є електронна петиція, яка має на меті зібрати найбільше голосів. І застосувати до заблокованих у Маріуполі процедуру екстракшен за прикладом Дюнкеркської операції часів Другої Світової війни. Сподіваємось, це зробить Туреччина. Наші бійці складають зброю, до них припливає корабель і евакуйовує морем всіх поранених. Інакше вони загинуть», - говорить азовець з позивним Сонце.

За час війни бійці «Азову» продемонстрували усій країні та світу свою сталеву витримку. Їх професіоналізм кований у важких боях. Свої душевні хвилювання вони маскують за усмішкою та жартами. Боєць з позивним Пачка розповідає свою історію поранення.

«Це був прямий постріл з танку. Першу медичну допомогу я надав собі сам, адже в нас в полку всі бійці проходять курс молодого бійця і в тому числі тактичну медицину. Моя нога була перебита. В кожного на бронежилеті є аптечка укомплектована за натівським стандартом. Коли я лежав, розумів, що біля мене нікого немає, я просто взяв турнікет і наклав сам собі на ногу і очікував допомогу. Йшли бої, через 2 години мене знайшов хлопець з тероборони і на своїй машині транспортував до зводу Азовсталь. Там були мої побратими, вони перевірили мій турнікет і через шість годин приїхали медики і забрали в місцевий шпиталь. А вранці цей шпиталь обстріляли, де були не лише військові поранені, а й цивільні. Ті хто був на хірургічних столах через обстріл, стали 200 – тими. Нам довелося евакуюватись в сховища Азовсталі. Медики зробили все можливе, щоб нас врятувати. Вже 8 квітня ми діждались евакуації. Це була остання евакуація бійців. Це був невеликий повітряний коридор. Зараз я очікую на реабілітацію. Мені будуть ставити ендопротез і чим швидше я стану на ноги, тим швидше повернусь в стрій до побратимів», - розповідає воїн.

Ткож з ампутованою ногою на милицях пересувається 19-річний боєць із позивним Буйвол. «Сталевого» бійця найбільше хвилює доля побратимів, які досі залишились в Маріуполі, і доля цивільних людей.

«Я отримав поранення в результаті обстрілів, коли виконував бойове завдання, -розповідає герой полку Азов. Наша група вела бої на бульварі Шевченка. Ми були в оточені, ворог зовсім не шкодував мирне населення. З 6-ї ранку починався обстріл, різних калібрів, починаючи з мілких 82 – х, закінчуючи – найбільшими. Летіли корабельні ракети, авіаційні бомбами вагою в 300 кілограм – 500 кілограм. Обстріли були через кожні 5 – 10 хвилин. Наші бійці їли раз в день, ділились із продуктами із жінками, дітьми, які були в сховищах. Ми робили все аби врятувати мирних людей».

Бійці полку Азов перебуватимуть у Вінниці ще деякий час. Вони просять усіх містян, і небайдужих підписати необхідну петицію і сколихнути світову спільноту аби врятувати життя своїх побратимів.

https://www.change.org/p/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C?source_location=discover_feed&fbclid=IwAR2ntOl-rpdmkdBSSTnlR3nQnyEzMnumKq0CFTFfbjVSzW8g1u3PUJZg8zs

«Лік іде не на дні, а на години. Ми не втрачаємо надії», - говорить Сонце, боєць полку Азов.

Бійці Азову в Маріуполі продовжують виконувати свій обов’язок.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Азов Вінниця 
Матеріали по темі