Місто

Стан «вічного ремонту»: в центрі Вінниці розбирають паркан біля чотириповерхової будівлі

16 червня 2020, 15:57

16 червня в центрі Вінниці почали розбирати дерев’яну огорожу біля чотириповерхової будівлі, що на перетині вулиць Соборної і Театральної. Споруда була обставлена будівельним риштуванням та закрита сіткою кілька років, але там жодних ремонтних робіт не проводили.

Раніше МКП «Архітектурно-будівельний сервіс» оголосило тендер на послуги з розбирання захисної дерев’яної огорожі по вул. Соборна/вул. Театральна, 74/16 у м. Вінниці та перевезення конструктивних елементів на місце тимчасового зберігання. Очікувана вартість закупівлі – 83 тисячі гривень.

Тендерною документацією передбачено не тільки розбирання огорожі, а також металевих трубчастих інвентарних риштувань, штучних конструктивних елементів.

Раніше ми писали, що у центрі Вінниці, на перетині вулиць Соборної і Театральної, знаходиться чотириповерхове приміщення, яке привертає увагу своїм станом «вічного ремонту». Вінницький дослідник Вадим Постернак поділився у соцмережі архівними фото, які свідчать, що більше сотні років тому на першому поверсі будівлі працював кінотеатр «Експрес», який двічі змінював свою назву.

Відомо, що після Другої світової війни в будівлі розташовувалися різні департаменти. Деякий час там працювало кафе, різні форми орендували приміщення під офіси. У 90-х споруду його включили до переліку пам’яток містобудування та архітектури Вінницької області.

Згідно із розпорядженням ОДА №251 від 21.05.1996 року прибутковий будинок на вулиці Соборній, 74 вважається архітектурною пам’яткою місцевого значення. У 2001 році влада передала будівлю в оренду на 30 років ТОВ «Оспром» (в минулому фірма «Райдуга»). Орендар обіцяв за 5 років виконати капітальний ремонт, але окрім добудови четвертого поверху та заміни балок справа не пішла.

Вінниця.info

Теги: тендер Соборна Театральна будівля 
Матеріали по темі