Культура

Старенькі IRON MAIDEN зібрали 80-тисячний натовп на «Sziget»

15 серпня 2010, 14:10

Виступ світової легенди heavy metal англійської групи «Iron Maiden» був головною фішкою четвертого дня найбільшого у Європі музичного фестивалю «Sziget», що проходить у столиці Угорщині Будапешті за підтримки офіційного партнера – міжнародного бренду «Nemiroff».

«Сігет» ламає уяву про суспільне життя

Після шаленої зливи, що пройшла уночі гості «Сігету» швидко повернулися до свого життя у стилі «фест-лав-стійл», де не існує життя за денним планом, а час вимірюється кількістю спожитого пива, численними концертами та відривом логічного мислення від свідомості. І хоча нічна злива залишила чималий слід на території та побуті тих, хто мешкає на фестивальному острові, схоже, що це мало кого турбує. Адже тут немає роботи, поточних домашніх клопотів, а є лише музика, драйв, їжа та море людей.

Дивлячись в очі на постійних відвідувачів «Сігету», а їх можна легко впізнати за ходою, рухами та одягом, здається, що ці люди нічого в житті не знають, окрім фестивального життя. Проте, більшість з них цілком нормальні люди, що мають свою професію, родини та буденне життя. А на час такого дійства, вони просто «знімають із себе шкіру» цивілізованої людини й оголюють своє нутро. Це, ніби, виклик радощам людській цивілізації та суспільному розподілу ролей.

Зі сторони здається, що все, що відбувається на «Сігеті» не має ніякої логічної послідовності, а люди тут залишені самі собі. Проте цей фестиваль існує за цілком чіткими правилами та умовами, а його програма ретельно розписана по хвилинам. І, навіть, якщо ти просто гуляєш територію Обудаї, волею-неволею стаєш частиною цього дійства. Ну а кількатисячний колектив фестивальних сервісерів не дасть тобі можливість випасти із потоку подій.

Бармени визначатимуть кращого серед своїх

Цього дня українські, польські та угорські бармени доводили гостям, що горілку Nemiroff можна не тільки пити, закусюючи канапками із салом або огірками з медом, а готувати з них неперевершені за смаком коктейлі. Причому робили це настільки майстерно, що жодному відвідувачу «немирівського» майданчика не спаде на думку використовувати у коктейлі іншу горілку. А в очах можна було лише прочитати: «Смакота!!!»

А для барменів приготування й частування гостей фестивалю було не лише частиною їх роботи, а й змаганням за звання «кращого» у своїй професії. А хто ж з них найвправніший бармен, що робить найсмакотніші коктейлі стане відомо вже завтра.

«Залюднений острів» заполонили люди із зображенням Едді

Про те, що 14 серпня на «Сігеті» має виступати Iron Maiden можна було зрозуміти навіть не читаючи численні афіші або програму фестивалю. З обіду фестивальний острів Обудаї почали заповнювати люди із зображенням Едді – талісман цієї рок-групи, що фігурує на усіх обкладинках альбомів. Причому зображення були не тільки на футболках, а й безпосередньо на тілах фанів Iron Maiden.

Натовп бажаючих побачити живу легенду року був настільки великим, що за півгодини до початку концерту величезний майдан перед головною сценою «Сігету» був вщент заповнений людьми. А коли Iron Maiden почали свій виступ, то здавалося, що у Будапешті розпочався землетрус, а галас фанів майже повність заглушив музику на всіх інших музичних майданчиках фестивалю.

Вже старенькі «Майдани» відпахали свою програму «на ура». Експресія та драйв заводив всіх, навіть тих, хто до цього взагалі не слухав важкий рок. Ну а ноги самі починали перетоплювати.

Епатажна Nina Hagen не перестає дивувати публіку у свої 55

Проте, фестивальне життя на час виступу Iron Maiden на «Сігеті» не завмерло навколо головної сцени. По-перше майданчик біля неї не в змозі прийняти всіх відвідувачів, а по-друге, на інших сценах вирувало інше, не менш цікаве життя. А виступи театральних акробатів на паперовому кораблі та концерт «матінки» панк-року Ніни Хаген збирали багатотисячну аудиторію. Причому, не зважаючи на свій досить поважний, можна сказати пенсійний вік, популярна німецька співачка все ще продовжує шокувати публіку своєю екстравагантною поведінкою на сцені.

 

Що ж відбувалося на четвертий день фестивалю Sziget ви можете побачити далі у невеличкому фоторепортажі.

Першу та другу частину репортажу з фестивалю «Sziget» можна прочитати та побачити тут і тут. 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 
 


 

 


 

 

 

  


 

  

 
 

 

 


 

  


  

 

 

 

Юрій Басюк, ВИННИЦА.info

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі