Місто

Старовинний одяг і віночки: у Вінниці відбувся велопарад у вишиванках. Фоторепортаж

24 серпня 2019, 11:52

24 серпня у Вінниці відбувся традиційний велопарад у вишиванках. В День Незалежності понад сотню містян одягнули національні сорочки та проїхалися вулицями обласного центру.

Один з організаторів заходу Олександр Багрій розповідає, що йьому вишита сорочка дісталася у спадок від батька.

«Моїй вишиванці більше 60 років. Вишиванку можна носити кожного дня, але вона актуальна саме сьогодні. Цей пробіг відбувається вже всьоме. В кого немає вишиванки, не проблема, ми знаємо, що у людини вишиванка десь в серці», - говорить чоловік.

Ольга та Катя кілька днів готувалися до велопараду. Вони оригінально прикрасили свої байки, а також сплели віночки на голову.

«Квіти купували, віночки плели вчора, щоб не зів’яли. Про велопарад дізналися у «Фейсбук», вирішили взяти участь, тому що підтримуємо патріотичні рухи», - зазначає Ольга.

Увагу перехожих та учасників параду привертала дівчина, яка приїхала босоніж. Міла Поворознюк одягнула автентичний український одяг. Вона давно відмовилася від звичайного вбрання, у її повсякденному гардеробі – безліч унікальний речей, що були популярні у минулих століттях.

«Є люди, які мають можливість їздити по селах і купувати там старовинні речі. Вони їх доводять до розуму і продають. Так я купила сорочку. Скляне намисто робила самостійно. З колекції придбала старий дукач, у мене срібна царська монета 1899 року (царя Миколи. Насправді, в Україні дівчата довгий час носили такі дукачі. Це були або польські, або царські монети, які означали достаток. Якщо така монета є, то кілька корів на шиї точно висить», - розказує вінничанка.

Велосипед вона осідлала босоніж. Пояснює, що так відчуває себе комфортно.

Вінниця.info

Теги: велосипед транспорт  
Матеріали по темі