Місто

Степанов: Для нового корпусу лікарні швидкої допомоги у Вінниці закуплять сучасне обладнання

13 серпня 2020, 17:14

У Вінниці триває будівництво корпусу для сучасного відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій міській клінічній лікарні ШМД, що на Київській. Завершити будівництво планують до кінця року, далі необхідно буде наповнювати його обладнанням.

13 серпня, під час робочого візиту до лікарні, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в рамках програми «Велике будівництво», до нового корпусу закуплять нове сучасне медичне обладнання – комп’ютерні томографи та ангіографи.

Максим Степанов назвав будівництво нового корпусу масштабним проектом, оскільки тут буде сучасне відділення з необхідним обладнанням для реанімації та оперативних втручань.

У триповерховому корпусі буде кілька відділень – противошовоке, оперaційне, інтенсивної терaпії тa реaнімaції. Також у медзакладі впровадять практику, коли карета швидкої допомоги заїжджатиме до приміщення. Для цього облаштували критий пандус.

Новий корпус лікарні має площу 3500 квадратних метрів, а загальна вартість робіт має скласти 270 мільйонів гривень.

Нині будівельні роботи в лікарні завершені на 50%. Загальне будівництво уже закінчене. По всій будівлі провели електропроводку, облаштували вентиляційну систему, утеплюють фасад. Зараз виконуються внутрішні роботи: встановлення ліфтів, шпаклювання стін, в окремих палатах викладали плитку. Надворі облаштовують водовідведення та водопостачання.

Будівля корпусу триповерхова. Є також технічний «нульовий» поверх, там розташують центральне стерилізаційне відділення і пральню. На першому поверсі розташують відділення екстреної медичної допомоги, а до головного входу зможуть під’їжджати карети «швидкої» і доставляти пацієнтів.

На другому поверсі – відділення реанімації на 18 робочих місць, третій поверх – ургентний операційний блок на 4 операційних зали, також буде зала теле-медицини.

Корпус розрахований на 24 ліжка. Кожне ліжко буде повноцінно оснaщеним дихaльною, лікувaльною і лaборaторною aпaрaтурою, необхідною для нормaльного нaдaння допомоги пaцієнтaм.

«Цей корпус є необхідним, а враховуючи те, що лікарня надає медичну допомогу пацієнтам з політравмою чи після ДТП, тут є більшість хірургічних відділень: нейрохірургія, урологія, щелепно-лицеве, лор-відділення, травматологія, політравма», – додає Шиш.

За словами Олександра Шиша, подібні проекти також впроваджуються у різних містах України.

«Наш проект був створений з урахуванням досвіду Італії, Польщі, Франції. Саме в цих країнах були фахівці, які працюють в нас. Наші хірурги, анестезіологи були у Вероні, Франції, Польщі – переймали той досвід європейської практики, який на сьогоднішній день є визнаним», – каже Олександр Шиш.

Нагадаємо, масштабне будівництво лікарні триває з жовтня 2017 року.

Як проходить будівництво нового корпусу лікарні - дивіться у фоторепортажі.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Теги: Максим Степанов корпус лікарні ШМД сучасне обладнання 
Матеріали по темі