Здоров‎’‎я

Степанов у Вінниці розповів медсестрі про вакцини і пообіцяв їй зателефонувати

4 березня 2021, 15:25

4 березня під час візиту у Вінницьку область міністр охорони здоров’я України Максим Степанов ознайомився з роботою КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1», де оглянув пункт щеплення, оцінив потужності обласного клінічного «Центру інфекційних хвороб». Максим Степанов поспілкувався із медичною сестрою обласного «Клінічного Центру інфекційних хвороб» Оленою Бондар, яка зізналася, що має сумніви в ефективності та безпечності вакцин проти коронавірусу на даному етапі, і робитиме щеплення приблизно через рік, адже не довіряє нинішнім препаратам. Очільник відомства вислухав побоювання колеги, а потім розповів про загальноприйняті етапи випробування вакцин. Степанов зазначив, що всі вакцини, які зареєстровані і будуть зареєстровані в Україні, є безпечними й ефективними.

Про це повідомляє Вінницька облдержадміністрація.

«Безпечність вакцин перевіряється на першій-другій стадії клінічних випробувань. На третій стадії – вивчаються питання, пов’язані з ефективністю вакцини. Тому тут не може бути навіть мови про небезпечність вакцини. Та вакцина, яка зараз використовується в Україні, а саме Covishield, це та ж вакцина AstraZeneca. Вона така ж сама, як всі решта вакцин AstraZeneca. Вона виготовляється на семи виробничих майданчиках в світі, рекомендована до використання ВООЗ, зареєстрована в Канаді, зареєстрована і закуповується Великобританією», – зазначив Максим Степанов.

Керівник МОЗ України наголосив, що алгоритм виробництва різних вакцин відрізняється, а механізм кінцевої дії у всіх вакцин однаковий – зробити так, аби організм сформував імунну відповідь і забезпечив захист від хвороб. Тому, за його словами, вакцинація – це беззаперечна необхідність.

«Дуже необхідно розвіювати існуючі міфи та плітки довкола вакцинації. На превеликий жаль, ми зараз знаходимося в умовах справжньої «анти вакцинної вакханалії», – зазначив Максим Степанов.

Він нагадав, що Covishield використовується в Канаді і Великобританії.

«Навіть посол не витримала і прокоментувала, що вакцину використовують Великобританії. А завод в Індії, я там був, то як космічний корабель. Там виготовляють 65% всіх вакцин, які використовуються в світі», - каже Степанов.

Міністр записав номер телефону медсестри і залишив їй свій. Завтра пообіцяв набрати вінничанку. Високопосадовець сподівається почути іншу думку, адже хоче, аби вона, як і тисячі інших медиків, були захищеними.

«Сподіваюся, що ви також приєднаєтеся до тих людей, які стоять на самому початку формування колективного імунітету всієї держави», – резюмував керівник МОЗ України.


Нагадаємо, 4 березня з робочим візитом у Вінниці Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Після 10 години він відвідав «ковідне» відділення у Вінницькій міській клінічній лікарні №1. Там поспілкувався із головною інфекціоністкою в області Ларисою Мороз. Під час брифінгу прокоментував, чи віднесуть Вінницьку область в «червону» зону.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: вакцинація Степанов 
Матеріали по темі