Суспільство

Стихійна торгівля у Вінниці: чому не варто купувати молоко в пластикових пляшках

7 червня 2016, 11:51

 З початку літа у Вінниці побільшало випадків стихійної торгівлі. Просто із землі продають фрукти, овочі, зелень, домашню птицю і молоко. І проблема тут не лише в незаконності такого явища, а в безпечності і якості придбаної продукції.

Про це ВИННИЦA.info  розповів начальник Муніципальної поліції міста Вінниці Василь Гайовик.

«На жаль, в кожному мікрорайоні щодня ми фіксуємо по кілька фактів стихійної торгівлі, складаємо протоколи.

На Пирогова, наприклад, продають молоко в пластмасових пляшках. Вінничани мають розуміти, що купувати його не можна, адже не відомо, де особа взяла ту пляшку. Є випадки, коли їх збирають на смітниках, і це не секрет.

Така посудина, як мінімум, має пройти термічну обробку кип’ятком, але ми ж знаємо, що від високої температури пляшка деформується, а у продавців вони – мають звичайний вигляд…

Було б менше проблем, якби бабусі, що торгують, купили пляшку на підприємстві, де її виготовили. А, здебільшого, вони від солодкої чи іншої води, на деяких навіть етикетки залишаються», - пояснив В.Гайовик.

Як виявилося, брудна пляшка, то не найбільша небезпека, адже у місті трапляються і випадки незаконної реалізації м’яса, що не пройшло жодної перевірки.

«Буває, що приїжджають машини і продають м’ясо просто з багажника. Тут, звичайно, не дотримують жодні санітарні норми. І люди купують в них, бо трішки дешевше, ніж в магазині. Але, на жаль, ніхто не замислюється про своє здоров’я», - додав начальник муніципальної поліції.

Правоохоронці штрафують осіб, що здійснюють стихійну торгівлю (від340 до 1360 грн.), однак це питання досі залишається актуальним. Муніципальна поліція закликає вінничан не купувати продукцію у не встановлених для цього місцях, аби не наражати себе і близьких на небезпеку.

ВИННИЦA.info

Теги: ціни продукти 
Матеріали по темі