Суспільство

Стильний Коцюбинський на велосипеді та команда Ілона Маска на Марсі. Вінницькі автори коміксів відзначають своє свято

25 вересня 2020, 13:09

25 вересня американці та всі любителі коміксів відзначають Національний день коміксів. У Вінниці є чимало художників які працювали чи працюють у цьому жанрі. Вінниця.info розпитала кількох митців «графічної прози», як вони поєднали з нею життя.

«Малюю з дитинства, стаж понад 30 років. Обожнюю мультиплікаційний і коміксовий стиль. Вінницькі прототипи були, причому як друзі, так і видатні особистості. Наприклад: Коцюбинський, Артинов. З улюблених... Попри те, що малюю мультяшних коміксових героїв, люблю більш серйозні графічні новели видавництв Vertigo та Dargaud. Наприклад, "Леви Багдаду", "DMZ -Демілітаризована зона", "Орли Риму", детектив "Блексед". З українських коміксів — це "Даогопак", "Герой поневолі" та торішній хіт "Воля», - розповів нам Євген Гутнік, художник і дизайнер, який полюбляє мальописи і створює їх сам.


Ще одна вінницька художниця Марія Іванова також своє життя поєднала із малюванням. Здебільшого для себе інколи вигадує комікси.

«Малюю від народження. Як і всі діти стартувала з табуреток та стін. У підлітковому віці займалась графіті. Розмальовувала стіни покинутих будівель. Коли мені виповнилося 16-ть, створила комікс про такого собі прибульця-неформала. Назвала його Трилапим. Він читав реп. Його історія розгорнулась на 360 аркушів формату А-4. І я спробувала про свою роботу заявити світу. Звернулась до однієї компанії, що тоді працювала у Львові. Вони похвалили, взяли. І через деякий час пустили в друк. Правда…. Під чужим іменем. Я була молода, про договори та авторське право нічого не чула. Після цієї неприємної історії років з п’ять не було бажання малювати взагалі. Та коли почала працювати з дітками у центрах розвитку, рука потягнулась до олівця. Скоро з’являться комікси про Космос, міжпланетне життя. Про колонізацію Марса. Ілон Маск став за основу. А сюжет складається з того, як земляне освоюють цю планету. Є багато історії, гумору та мрій. А взагалі, мені тепер більше подобається малювати короткі меми. Аби вкладалися на один аркуш. Тоді їх зручніше демонструвати у соціальних мережах», - зазначила Марія.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця комікси вінничани свято 
Матеріали по темі