Події

Судді пишуть вирок. В понеділок Вінницький суд «поставить крапку» у справі резонансного вбивства жінок і дітей в Академічному

23 квітня 2021, 17:26

23 квітня у Вінницькому міському суді відбулося чергове засідання по резонансній справі жорстокого вбивства двох малих дітей та двох жінок. Мова йде про підозрюваного Анатолія Мальця. Засідання було закритим. У залу суду Мальця заводили кілька правоохоронців. Він був у капюшоні та масці, тому обличчя видно не було.


Приїхали також і мама та сестра вбитої Надії. Перед судом вони сказали, що сподіваються лише на одне, що Анатолія «посадять заслужено».


Засідання тривало більше години. А потім судді та присяжні вийшли, за ними вивели і обвинуваченого, а за ним і родичів убитих.

У пресслужбі міського суду Вінниця.info повідомили, що судді та присяжні пішли писати вирок. Його оголосять 26 квітня о 10-й годині ранку.

Нагадаємо, як все було... Звістка про жорстоку розправу над двома жінками і малими дітьми напередодні 2019 року сколихнула всю Вінницю і Україну. Тоді навіть досвідчені слідчі і медики, які приїхали на виклик, були шоковані побаченим – по всій квартирі кров, вбиті 68-річна і 30-річна жінки, 7-річний хлопчик і 3-річна дівчинка з важкими травмами.

«Не було жодного місця, де не було людської крові. На першому поверсі виявлено труп Малець Надії (дружини), на другому поверсі – труп Малець Валентини (матері) та Малець Дениса (сина). Дівчинку на момент огляду місця події було госпіталізовано до Вінницької обласної лікарні, де вона померла…»,розповідала в суді слідча.

Підозрюваним у вбивстві є «глава родини» – Анатолій Малець. Він сам показав правоохоронцям, куди викинув молоток, яким вбив свою матір, колишню дружину та двох дітей.

На суді, 2 січня, коли йому обрили запобіжний захід, чоловік вдавав з себе, то хворого, то психічно не здорового.

«Не світіть на мене, не фотографуйте, я не розумію, що відбувається… Я нічого не пам’ятаю. Я до кінця не розумію, що і як», - говорив в залі судового засідання підозрюваний Анатолій. Йому викликали медиків, які підтвердили, що Анатолій «здоровий, як бик».

Архівне фото 2 січня 2019 року


Потім провели ДНК експертизу із знаряддя вбивства (труси і молоток – ред.). На речових доказах виявлено ДНК підозрюваного Анатолія Мальца, вбитих жінок і вбитих дітей.

«Кажуть, що він не міг це зробити, це не він. Хочу заявити – ми новорічну ніч провели разом з ним. 1-го числа, коли він почав трохи говорити, ми знайшли одяг, в якому він скоїв це вбивство. Він викинув його в смітник. Нам пощастило, що 31-го числа машина не вивезла сміття і нам прийшлось розібрати цю машину. Знайшли молоток, яким він вбивав, де були сліди. Проведено ДНК-експертизу. Там є ДНК його і вбитих жінок, і дітей. Це говорить що він причетний до скоєння вбивства», – казав у коментарі Вінниця.info начальник кримінальної поліції.

4 квітня 2019 року Вінницький міський суд відправив Анатолія Мальця до медичного закладу для проведення стаціонарної комплексної судово-психолого-психіатричної експертизи. Потім стало відомо, що його визнали осудним.

У липні 2019 року підозрюваний у масовому вбивстві Анатолій Малець заявив клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних. В свою чергу, його захисник подав клопотання про розгляд даної справи в закритому судовому засіданні, пояснивши це тим, що в судовому засіданні можуть бути розголошенні відомості про особисте та сімейне життя обвинуваченого чи обставини, які принижують його гідність.

На минулому засіданні 19 лютого, коли мали оголосити вирок, Анатолію Мальцю викликали «швидку», йому було зле. Тоді суд перенесли.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: суд Малець вирок вбивство в Академічному 
Матеріали по темі