Суспільство

Супрун розповіла, як піклуватися про тварин під час спеки

17 червня 2019, 14:20

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун порадила українцям, як піклуватися про тварин у спеку, щоб не зростали ризики зневоднення та отримання теплових травм. Досить просто залишити посудину надворі в тіні та регулярно наповнювати чисто водою, а також додала, що слід не забувати про пташок – залишати резервуар із водою на підвіконні чи балконі.

Про це в.о. міністра охорони здоров’я написала на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Активісти UAnimals запустили флешмоб #водутваринам із закликом до закладів харчування, магазинів, заправок, офісів та кожного особисто — подбати про воду для безпритульних тварин

Досить просто звільнити звичайну посудину (бажано таку, щоб не нагрівалася на сонці) або звичайне відро, поставити їх в тіні та регулярно наповнювати чистою водою. Не забувайте також і про пташок — залиште для них невеличкий резервуар з водою на підвіконні чи балконі.

Початкові симптоми зневоднення у тварин найчастіше проявляються як млявість, втрата апетиту, сухість у роті, втрата еластичності шкіри, «затоплені» очі та зменшена рухливість.

Будьте уважні до тварин та обов’язково дайте їм води, якщо помітили такі симптоми. Неприпустимо, щоби тварини гинули від зневоднення, коли цьому можна легко запобігти!

Подбайте також і про своїх домашніх улюбленців. Не випускайте їх на вулицю у піковий період спеки, краще залишайте їх вдома в прохолодному приміщенні. Високі температури можуть викликати не лише зневоднення, а й тепловий стрес та фізичні травми, у тому числі пошкодження мозку.

Крім того, не залишайте тварин у припаркованому автомобілі. Навіть протягом короткого періоду часу, коли вікна злегка відкриті. У спеку ризики отримати тепловий удар дуже високі, навіть якщо автомобіль знаходиться в тіні.

І не забувайте пити воду самі! В цей спекотний період неодмінно подбайте про воду напоготові, а краще постійно носіть свою пляшечку з водою з собою та пийте відразу як відчуєте спрагу», – йдеться в дописі Уляни Супрун.

Вінниця.info, фото зі сторінки Уляни Супрун

Теги: спека тварини 
Матеріали по темі