Культура

«Світячи іншим – згораю сам»: у Вінниці відкрили виставку картин Героя Небесної Cотні Валерія Брезденюка

16 лютого 2021, 16:20

16 лютого до 7-ї річниці Революції Гідності у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» відкрили виставку пам’яті Героя Небесної Cотні, художника Валерія Брезденюка. Чоловік загинув 18 лютого 2014 року від кулі в спину під час протистоянь біля Будинку профспілок в Києві. Посмертно нагороджений званням «Герой України».

Валерій Брезденюк був родом зі Жмеринки. Чоловік малював у техніці ебру – це різновид живопису, який передбачає малювання на воді. Художник зацікавився цією технікою близько десяти років тому. Раніше подібне мистецтво було не дуже відомим в Україні, і лише кілька майстрів починали опановувати цю техніку. Протягом свого життя Валерій встиг прославитися завдяки своїм роботам та брав участь у всеукраїнських талант-шоу, зокрема, в «Україна має талант».

У Жмеринці одну з вулиць міста перейменували на честь Валерія Брезденюка.

В «Квадраті» картини художника презентувала його донька Юлія Кравчук.

«Картини створювалися у техніці ебру – це малювання на воді, живопис на воді. Він цікавий тим, що картини створюються на поверхні води. Фарби не тонуть, вони зберігаються на поверхні, і можна їх потім перенести на папір. Це, водночас, здається і просто, і складно, адже весь малюнок створюється, умовно, від однієї краплі. Зазвичай, батько малював різні візерунки, орнаменти. Це могли бути і рослинні мотиви, квіти він дуже любив малювати. Хотіла б ще звернути вашу увагу на одну з найулюбленіших картин. Це – свічка. Гаслом життя у батька було «Палаючи іншим – згораю сам». Ми можемо побачити тут силует людини, яка тримає вогонь», – розповідає Юлія про творчість свого батька.

Загалом на виставці презентували близько двох десятків картин митця, світлини, а також його особисті речі – пензлі та баночки з фарбами, завдяки яким Валерій створював свої картини.

«Насправді, гасла та філософія учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Cотні – це сила і честь. Ці люди заслуговують на високу шану, оскільки силою і ціною власного життя змінили розвиток, напрямок і рух, який міг би не відбутися, якби українські патріоти не сказали своє слово. Творчість, яку ми, проходячи до цієї зали, мали можливість вже проглянути, свідчить про душу людську. У кожного вона своя. Коли ми говоримо про наших героїв, безпосередньо сьогодні – про Валерія Брезденюка, згадуємо Максима Шимка, згадуємо нашого земляка Полянського, це люди, які жили спокійним життям в своїх сім’ях та турботах. Бачили сьогоднішній день, планували завтрашній. І для того, щоб був «завтрашній день», вони не побоялись сказати своє слово», – сказав під час відкриття експозиції голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.


Окрім того, присутня на відкритті заступниця голови ОДА Наталя Заболотна звернулася до присутніх на заході сімей загиблих Героїв.

«Завдячуючи рідним і близьким, зберігається пам’ять про наших Героїв. Справді, коли ми говоримо про Героїв Небесної Cотні, то одразу ж здається, що це надзвичайні люди, адже не кожен здатний зробити такий подвиг. І саме такі заходи, як сьогодні, доводять, що це звичайні люди, які мали свої захоплення, працювали, творили, мали друзів, але, найголовніше вони мали величезну любов до своєї країни. І я переконана, що сьогоднішнім заходом ми розпочнемо нову стежину в роботі з молоддю, аби пам’ять про наших Героїв передавалася прийдешнім поколінням. Вкрай важливо, щоб через спадок наших Героїв прийдешні покоління відчували ту щирість, людяність, доброту, а головне - непохитну любов до своєї Батьківщини, яку важливо виховувати у собі», – сказала Наталя Заболотна.

В «Квадраті» виставку робіт Валерія Брезденюка експонуватимуть до кінця лютого. Також схожу експозицію планують організувати в музеї у Жмеринці.

Нагадаємо, минулоріч виставку пам’яті Валерія Брезденюка експонували у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Тоді експозицію склали 22 картини, 20 світлин та понад 20 особистих предметів Валерія.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Більше фото - гортайте у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Валерій Брезденюк виставка Герої Небесної Сотні Революція Гідності 
Матеріали по темі