Економіка

«Свій хлібчик», «свій сирочок»: продукцію, зроблену на Вінниччині, брендуватимуть в українських супермаркетах

5 березня 2020, 14:09

У Вінниці розширюють географію проекту, який спрямований на виховання економічного патріотизму - «Я люблю своє, Вінницьке». Учасниками стали товаровиробники не лише міста Вінниці, а й області. Продукцію, виготовлену на Вінниччині брендуватимуть у супермаркетах України.

Засновник і керівник програми «Я люблю своє, Вінницьке» Юрій Меланишен, зазначає, що в умовах жорсткої конкуренції між товаровиробниками, важливою є правильна рекламна компанія та позиціонування продукції.

«Перша позиція ‒ ми маємо конкуренцію, яка прийшла з національними супермаркетами, що за собою принесли на наш ринок національні бренди. Вони серйозно конкурують з нашими виробниками. Впливати на них дуже складно, конкуренція достатньо жорстка. Тому на початку 2018-го року ми розробили так звану програму підтримки вінницьких брендів у супермаркетах. Що ми побачили? Ми побачили, що люди звертають уваги на цінник. І, звісно, цінник був для нас таким елементом, через який ми могли б донести інформацію. Ми його забрендували знаком «Я люблю своє, вінницьке», але цього було б недостатньо, якби ми не робили просування у ЗМІ», - говорить Ю. Меланишен.

Ідею проекту підтримує голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський. Адже розвиток регіонального виробника, це розвиток регіону.

«Хотів би привітати цю ініціативу. Було б непогано об’єднати ініціативи, спрямовані на розвиток діалогу або найкоротшої відстані між місцевим виробником і місцевим споживачем.

Давайте сконцентруємось на тих цінностях або тих потребах, які є в кожного з учасників цього ланцюжка. Споживач. Мені здається, тут все зрозуміло: якість, ціна, наявність. Виробник. Завдячуючи саме підсиленню регіонального виробника, збільшенню попиту на регіональний продукт, зростають обсяги виробництва. Що стосується того, хто продає цей продукт. В першу чергу, це оптимізація торгівельного простору. Тому що важливо з меншої площі продавати якомога більше продуктів. Ми ‒ територія. Територія виграє, тому що створюються робочі місця, тому що генерується додаткова податкова база», - зазначив В. Скальський.

Юрій Меланишен говорить, що одне з основних завдань проекту – переконати споживачів купувати товари вінницьких виробників.

«У всіх своїх роликах ми говоримо про те, щоб люди голосували гривнею. Ми зареєстрували два бренди, дві марки. Перша ‒ «Я люблю своє, вінницьке». Її концепція у тому, щоб голосувати гривнею за вінницькі бренди на території Вінниччини. Також ми створили «Я люблю своє, українське» - вінницькі бренди, але на території України. Ми можемо просувати бренд «Я люблю своє, українське» для вінницьких компаній, які продають свої товари по всій Україні», - каже Юрій Меланишен.

Аби привернути увагу покупців до вінницьких товарів, в супермаркетах в червоних знаках «Я люблю своє, вінницьке», назву товару підписували з емоціями «своя ковбаска», «свій сирочок», «своя рибка», «свій хлібчик». Тобто, не «хліб», а «хлібчик», не «ковбаса», а «ковбаска», і далі ‒ смайлик. Маркетологи зазначають, що люди, повертаючись з роботи, не мають часу. Вони не емоціонують, а продукти беруть і йдуть далі, далі й далі. А ця емоція для них – додатковий елемент, в тому числі, звернути увагу на сам проект.

Нагадаємо, соціальний проект «Я люблю своє, Вінницьке» у Вінниці почали реалізовувати в 2018 році. Інформаційним партнером проекту є компанія «Ростмедіа».

Вiнниця.info

Теги: бренд вінницьке 
Матеріали по темі