Політика

"Свобода" требует от Домбровского, Заболотного и Гройсмана построить памятник Шухевичу в Виннице

17 березня 2010, 15:52

Вінницька обласна організація ВО "Свобода" звернулася до голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Домбровського, голови Вінницької обласної ради Григорія Заболотного та міського голови Вінниці Володимира Гройсмана з вимогами встановити на честь Героя України Романа Шухевича пам’ятник у Вінниці.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної організації ВО «Свобода».

Окрім того, «Свобода» пропонує назвати іменем Р.Шухевича одну із центральних вінницьких вулиць, у місцях перебування Головнокомандувача УПА встановити пам’ятні дошки, а також провести в області просвітницьку кампанію серед молоді щодо його героїчної постаті.

«На жаль, пам'ять Героя України Романа Шухевича жодним чином не увічнена на землях Вінниччини. Молоде покоління українців не бачить вшанування героїв, які віддали своє життя за свободу та незалежність української нації. Патріотична пропаганда на Вінниччині ведеться однобоко – прославляються винятково воїни радянської армії та військові операції на честь так званого визволення Вінниці, а вшанування пам'яті бійців ОУН-УПА чомусь ігнорується. Звертаємо Вашу увагу на існування багатьох документальних підтверджень того, що серед воїнів ОУН-УПА було й чимало вінничан. Ці люди заслужили, аби їх вшановували. Вони боролися одночасно проти німецького та російського агресорів, давали відсіч польським бандам. Метою їхньої боротьби була Вільна та Самостійна Україна, а не радянська тоталітарна імперія, яка принесла багато горя українському народу», - йдеться у зверненні.

За повідомленням ВО «Свободи», Роман Шухевич у 1941 році перебував разом з Українським Легіоном поблизу Вінниці, «де українські вояки під його керівництвом вели героїчну боротьбу з окупаційними московсько-большевицькими військами. Також є свідчення очевидців про те, що Роман Шухевич перебував у селі Медвеже Вушко (нині Вінницький район), де взяв участь у нараді проводу похідної групи "Південь" УПА».

На думку «свободівців» у час, «коли над Україною нависла загроза імперського московського реваншу, лише ідеологія українського націоналізму зможе об’єднати націю у відстоюванні своїх віковічних прав».

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі