Суспільство

Тарифи на воду не за ціною «Боржомі»: у «Вінницяоблводоканалі» провели громадські обговорення

28 травня 2020, 13:08

В КП «Вінницяоблводоканал» 28 травня провели громадські обговорення щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік. На «збори» прийшло до 40 осіб, разом з журналістами, депутатами, представниками підприємства. Мешканці Вінниці, які були присутні, говорили про брудну воду в кранах і сморід від очисних споруд, який підприємство не може ліквідувати багато років. Але громадські слухання мають «декларативний характер». Присутні не голосують «за» чи «проти» підняття тарифів. Людей лише ознайомлюють з діяльністю підприємства, розказують про плани роботи і причини підняття тарифу.

Заступниця директора КП «Вінницяоблводоканал» Раїса Півторак розповіла, що ціна на воду у Вінниці не висока, якщо порівнювати, та коштує 1,5 копійки за літр, а не по ціні «Боржомі», як пишуть в соцмережах.

«Ми вирішили порівняти з тою водою, якою найчастіше користуються містяни. Це бутильована вода для кулерів. За літр ціна виходить 3, 39 гривень. Вода з автоматів, яка сьогодні теж дуже, скажемо так, актуальна в місті Вінниці - 1 гривня за літр. І ціна на воду нашу, «Водоканалу», – це 1,5 копійки за літр води. Коли порівнюєте нас з постачальниками тієї води, ви можете собі уявити, яку рентабельність мають вони, ті постачальники. Вони, звичайно, можуть поставити автомати по всьому місту – це практична рентабельність цієї води. Якщо порівнювати з нашою водою, бутильована вода в 262 рази дорожча, і вода в автоматах в 66,7 разів дорожча. По-друге, якщо сьогодні незадоволені, можемо говорити про якість води багато, але, як би там не було, в нас є ряд служб, лабораторій, які несуть, і ми всі несемо, відповідальність за якість нашої води. І те, що вона відповідає на сьогоднішній день державним санітарним нормам, це ми можемо гарантувати однозначно. Те, що вона має колір певний, те, що вона має запах – це є специфікою джерела водопостачання. Це пов’язано з транспортуванням води мережами, які будувалися ще до 60-их років. Але ви подивіться на ціну. Якби ми мали таку ціну за літр води, як мають постачальники бутильованої води і води з автоматів, то уявіть, яку модернізацію своїх об’єктів ми би могли провести. І сьогодні дуже образливо, коли нашу воду порівнюють з «Боржомі» і кажуть, що наша вода продається по ціні «Боржомі», - говорить Раїса Півторак.


На слухання прийшла депутатка міської ради Ганна Давиденко, депутати обласної ради Геннадій Мазур та Михайло Кременюк, народна депутатка Ірина Борзова. Нардепка зазначає, що мала на меті поставити запитання та почути реальний план дій щодо виходу підприємства з боргів, які накопичувались багато років, адже боргові тягарі впливають на якість послуг.

«Людям потрібна чиста вода та якісні послуги. Підприємство ж повинно виходити із заборгованості, щоб розвиватись. Потрібна чітка стратегія та план дій! Потрібно замовляти незалежний аудит за останні 5-6 років. І замовити його може власник – обласна рада», - зазначила в коментарі Ірина Борзова.

Загальний борг становить 102 млн грн. Але і «Вінницяоблводоканал» теж має боржників: 32 млн грн заборгували жителі м. Вінниці; 22 млн грн – борг міського комунального підприємства «Вінницяміськтеплоенерго»; 12 млн грн боргів цього ж підприємства за попередні періоди; 8 млн грн – обласного підприємства «Вінницяоблтеплоенерго».

«Вінницяоблводоканал» має борги за електроенергію перед «Вінницяобленерго» - 36 млн грн, які реструктуризувані; 4,7 млн грн - перед «ТОВ Енера». Плюс борги за реагенти. Нових боргів за електроенергію немає. З березня «Водоканал» працює з новим постачальником електроенергії – ТОВ «ЕНОЛ». І розраховується за надані послуги вчасно.

Отже, а громадських слуханнях повідомили, про запланований тариф на централізоване водопостачання в 2021 році13,50 грн (без ПДВ) за 1 м³. Діючий тариф – 12,07 (без ПДВ) за 1 м³.

Запланований тариф на централізоване водовідведення в 2021 році — 7,38 грн (без ПДВ) за 1 м³. Діючий тариф – 6,21 (без ПДВ) за 1 м³.

Основними причинами підняття тарифів на підприємстві називають:

  • зміна тарифів на енергоносії;
  • зміна цін на реагенти для очищення води;
  • зміна законодавчо визначеного розміру заробітної плати;
  • зміна цін на паливно-мастильні матеріали;
  • зміна цін на матеріали для виробництво;
  • зміна бази оподаткування;
  • зміна амортизаційних відрахувань;
  • зміна витрат пов'язаних з Другим проектом розвитку міської інфраструктури;
  • зміна вартості інших складових тарифів.

Нагадаємо, 21 травня КП «Вінницяоблводоканал» анонсував підвищення тарифів на водопостачання та центральне водовідведення на 2021 рік. Проти такого рішення виступив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. 27 травня депутат Вінницької обласної ради, голова комісії з питань ЖКГ Андрій Ковальов, записав відео, в якому пояснив, що «Вінницяоблводоканал» знаходиться на балансі області. Тому саме обласна рада несе відповідальність за роботу комунального підприємства. Щодо передачі «Вінницяоблводоканалу» на баланс міста перемовини тривають майже рік, але вирішити це не вдається, бо депутати облради проти передачі і проведення аудиту, про який мерія домовились з компанією «Deloitte».

Директор підприємства в 2017 році навіть пив воду з крану на сесії облради, щоб довести, що вона безпечна. Минулого року в Вінниці відключили воду, через борги «Водоканалу» перед енергетиками. Але в 2019 частково провели ремонт очисних споруд на Сабарові за 33,5 млн. гривень за кредитні кошти Світового банку.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вода тариф Вінницяоблводоканал слухання 
Матеріали по темі