Культура

Таємничий сейф 19 століття, знайдений у центрі Вінниці, незабаром покажуть людям: знахідку готують до експозиції

2 листопада 2017, 17:11

Влітку, 21 серпня, у Вінниці на Магістрацькій двоє перехожих випадково помітили сейф у котловані, де «Вінницятеплоенерго» проводила прокладання теплотраси. Очевидці відразу ж викликали поліцейських та археологів. Фахівці забрали знахідку на дослідження. На наступний день сейф відкрили, знахідку розчистили, а згодом і розібрали – без розшифровування трьох кодових замків. Під прогнилим металом знайшли документи, які пошкодив час і їх практично нереально було прочитати. На дні сейфу був напис «Warszawie-Berlin».

Наразі сейф перебуває в обробці, він буде одним із музейних експонатів.

«Ще проводяться підготовчі роботи, чистка, виготовлення банеру. Його можна буде побачити в 12 залі музею. Це відповідає по історичному періоду, тому що це, все ж таки, передвоєнний період, там і документація відповідна», - про це Вiнниця.info розповідає директор Вінницького краєзнавчого музею, Катерина Висоцька.

Над ідентифікацією документів, що знаходились у сейфі, досі працюють спеціалісти.

«Із залишками працюють науковці. Вони досушують сейф. Попробуємо якось прочитати, можливо якісь висновки зробити. Неможливо отак з першого разу – взяв, прочитав і склав. Ми все перефотографували, що можна було, і зараз всі документи сушаться», - додає жінка.

Вiнниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: розкопки знахідка сейф скарб 
Матеріали по темі