Суспільство

Таємничий скарб: вінницькі фахівці розшифровують три кодові замки на знайденому сейфі. Фоторепортаж

21 серпня 2017, 16:58

У центрі Вінниці відкопали сейф часів Другої Світової війни. Про це Вiнниця.info повідомляла зранку 21 серпня. До обіду наступного дня фахівці пообіцяли відкрити знахідку та розповісти, що знаходиться в середині.

Поки над розкриттям таємниці працюють фахівці, ми запитали у істориків міста, звідки у самому центрі Вінниці міг взятися сейф.

«На місці де виявили сейф, під час Другої Світової точилися запеклі бої. Німецькі війська відступали звідти. Там, де вулиця Магістратська (з одного боку їдальня «Вінницяобленерго», з другого колишній кінотеатр «Росія», ворожі війська закидали вибухівкою. Наші військові йшли з боку Центрального мосту. Сторожили розповідали, ця територія добряче була випалена вогнем. Про це може свідчити чорний грунт, який видно на зрізі землі)», - розповів Вiнниця.info  організатор третього війсково-реконструкторського фестивалю присвяченому подіям Другої Світової війни, які мали місце в літку 1944-го року в Україні Віталій Головенько.

 Сейф виявився німецьким, про це свідчить надпис. З трьома кодовими замками. Його корпус проіржавів. Але метал досить міцний. Поряд також знайшли срібні монети, кістки тварини та плитку із зображенням Зірки Давида. Місцеві зауважують, неподалік колись стояла синагога.

 «Як історику, мені також цікаво, що знаходиться у середині сейфа. Якщо дорогоцінності, то гарантую, людям, які перші знайшли його, отримають 25 відсотків. Решта - державі. Проте, я більш схиляюся до думки, що там документи. І знову ж повторюся, як історику, мені буде цікаво подивитися на них», - зауважив Вiнниця.info мер Вінниці Сергій Моргунов.

Нагадаємо, про знайдений сейф Вiнниця.info повідомили читачі, які його і виявили першими. Це Леонід Порохня та Олег Суходольський.

 

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця сейф скарб 
Матеріали по темі