Місто

Таїса Гайда про паркан для вінницького парку: Не вважаю, що це погано, місто просто недопрацьовує в інформполітиці

3 червня 2016, 15:40

 Питання спорудження паркану навколо Вінницького парку культури і відпочинку ім.. Горького у Вінниці викликало суспільний резонанс. Деякі ЗМІ навіть опублікували картинку із загорожею біля символу міста - центральної арки в парку. В багатьох вінничан, які купились на «фотошоп», таке рішення мерії, звичайно, викликало обурення, мовляв, як можна закривати від людей громадський простір. На фоні емоційного підйому в соцмережах вінничан закликали прийти під мерію, щоб висловити протест проти спорудження паркану та поставити свій підпис за відкликання рішення міськради, яким виділяються кошти на спорудження огорожі. 3 червня вінничани прийшли під мерію, але їх було небагато. І основна проблема в тому, що навіть активісти, які збирали підписи, не мають достовірної інформації, як мають огородити парк. Таїса Гайда чесно призналась, що інформацію черпала із ЗМІ, де було вказано, що буде облаштована додаткова парковка, а територія парку огороджена.

- Але в мережі Інтернет було і багато фейкової інформації писали, що забором загородять навіть арку. Насправді ж планують звести огорожу зі сторони Магістратської. Ваша позиція як вінничанки, не варто ставити огорожу зі сторони Магістратської?

- Моя позиція як вінничанки – потрібно провести інформаційну компанію, де повністю пояснити людям, що буде зроблено в парку і тоді не буде ніяких питань. Чому виникло це питання? Питання насправді не в паркані, питання в тому, що люди не достатньо проінформовані про те, що відбувається в місті. А дивлячись на те, що останнім часом відбираються публічні простори, наприклад, площа біля Універмагу, пляж, де магазин «Рено» на Свердлова, Вишеньське озеро… Тобто, люди бояться, що в них почнуть забирати місця відпочинку…

Я не вважаю, що місто робить щось погано, я вважаю, що місто просто недопрацьовує в інформаційній політиці.

Щодо самого паркану, то за словами головного архітектора Вінниці, Олександра Рекути, це буде «ажурна» металева огорожа зі сторони Магістратської. Центральні входи в парк ніхто не збирається закривати.

«Парк буде залишатись для потреб вінничан. Огорожа повинна бути лише для безпеки. Арка на площі Гагаріна та входи зі сторони «Райдуги» і вулиці Грушевського будуть, як і зараз, відкриті цілодобово», - прояснив О. Рекута.

Директор департаменту благоустрою Вінницької міськради Володимир Ніценко повідомив, що мова йде про спорудження паркану від Магістратської до «Книжки». На даній ділянці планується демонтаж старої цегляної огорожі. Нову основу та огорожу зроблять від ресторану «Першотравневий» до входу в парк зі сторони площі Стуса. Довжина огорожі складає 1212 погонних метрів.

На будівництво огорожі в міському бюджеті заклали 3,1 млн. гривень.

Як відомо, «заборне питання» у Вінниці викликало резонанс після того, як депутат Вінницької міськради від «Свободи» підготував звернення проти виділення 2,2 млн. гривень на паркан.

Питання зведення паркану в парку зі сторони Магістратської постало давно. Ще в квітні директор КП «Вінницязеленбуд» повідомляв, що просить мерію зробити огорожу, бо існує багато випадків вандалізму, але тоді вінничан це не обурило.

Збір підписів під мерією за відмінення рішення

Сторона, яку хочуть обгородити

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: парк паркан 
Матеріали по темі