Суспільство

Театр, роботизовані цуценята і двометрові гіганти: вперше у Вінниці презентували інтерактивну виставку роботів

27 січня 2021, 11:07

В ТЦ «Plaza park» у Вінниці діє інтерактивна виставка роботів. Фахівці з «Містом роботів» приїхали з Харкова. В колекції виставки – близько 45 позицій: від роботів на дистанційному керуванні і до консолей Xbox та PlayStation. Роботи рухаються, здатні реагувати на голосові команди, а деякі - люблять, коли їх пестять.

Вперше виставка стартувала 1 січня, але тоді вона проіснувала лише до 7-го числа. Далі експозиція була зачинена через локдаун. І ось в понеділок, 25 числа, «Місто роботів» знову почало приймати відвідувачів.

«В перших числах було багато людей, ми ледве встигали. Зараз після карантину людей не надто багато, але це просто перші дні», – каже адміністратор виставки Олег Ковбаса.

Загалом виставка мандрує Україною вже не перший рік.

«Мені важко назвати кількість міст, де ми вже побували. І на Заході, і на Сході, і в Центрі – кругом. Конкретно я займаюсь роботами близько двох років. А самій виставці – приблизно років 3. У Вінниці – вперше», – каже Олег.

Фото надане Олегом Ковбасою

За словами чоловіка, тут є експонати на будь-який смак. Починаючи від інтерактивних роботів-тварин, продовжуючи роботами на дистанційному керуванні (радіокерування, пульти тощо) та роботами, які відповідають на голосові команди.

«Також в нас є VR-окуляри, інтерактивна пісочниця, малювання 3D-ручкою та окремий майстер-клас з малювання, 3D-принтер, робот, який розмальовує яйця, просто робот-малювальник. Там он – «Дерев’яка». Робот-віщун. Котушка Тесли є. Також в нас є аніматори, які виходять у великих костюмах, щоб діти пофотографувалися. Окрім того, є Xbox та PlayStation. Є один з роботів, на якому можна покататися», – розповідає Олег.

В запасі «Міста роботів» – двоє двометрових гігантів. Це – перевдягнені аніматори, з якими діти можуть пофотографуватися.

«Зараз виходить один, а другий костюм ми ще трохи дореставруємо. За кілька днів, думаю, він також вийде в залу. Це наші аніматори, які не місцеві. Якщо консультантів ми набираємо на роботу на період роботи виставки місцевих, то хлопці, які вдягаються в костюми, їздять з нами всією країною. Якщо відвідувачі питають, то ми їм і кажемо, що це аніматори. Дітям намагаємось не казати зайвий раз, аби в них ефект «Вау» відбувся», – розповідає адміністратор виставки.

Серед особистих розробок – робот «Ярік», який Олег зібрав самотужки.

«Корпус в мене був, я його тільки реставрував – шпаклював, фарбував. Аби повністю довести робота до ладу, в мене пішло тижні два-три», – каже чоловік.

Керується «Ярік» через смартфон, а саме – через Bluetooth. Окремо застосунку розробляти не довелося, все необхідне є в «PlayМаркеті» на Android. На телефоні чоловік прописав готові команди, прив’язав їх до кнопок.

Ще одна з важливих позицій виставки – робот-консультант «Промобот». Один з найдорожчих в колекції. Замовляли його з-за кордону. Він може консультувати з будь-якого питання.

«В ідеалі він і їздить, і піднімає руки, але ми це вимкнули. В нього є пам’ять на обличчя, він може під’єднатися до Інтернету. Його нерідко використовують на виставках, в музеях чи банках», – продовжує Олег.

За словами чоловіка, тут кожна модель по-своєму унікальна. Ще однією цікавинкою є так зване «Фруктове піаніно». Умільці приєднали до фруктів та овочів дроти, завдяки яким відвідувачі можуть зіграти якусь мелодію.

«Можна на фруктах «поклацати», пограти. Піаніно працює за принципом статики. У фруктах є початкова статика. Ми підключили по одному дроту – це аналогові входи, які вираховують зміни в опорі. В людини теж є своя статика. Коли я торкаюся фрукту, напруга змінюється. Статика, яка в ньому є, підвищується, і за рахунок цієї різниці все працює. Тут ми зробили на різні виходи різний звук», – розповідає чоловік.

Спеціаліст додає – від щільності фрукту чи овоча звук не залежить. Аналогічний звук буде, якщо просто торкнутися оголеного кінця дроту.

Серед експонатів тут є робот-мийник вікон. Як повідомляють організатори виставки, робот – багатофункціональний та є відносно новою розробкою. Апарат, окрім мийки вікон, підходить і до чистки кахлю, перегородок в душевій, тощо. Може працювати, відповідно, на вертикальних поверхнях, як і на горизонтальних.

Окремо для відвідувачів підготували короткі вистави маленьких роботів-танцюристів.

Є маленький робот-динозаврик, який завдяки вбудованій в передній частині камері здатен запам’ятовувати обличчя, а завдяки вбудованим в корпус датчикам – реагувати на рухи. Дуже любить, коли його пестять.


Є вже згаданий робот-віщун «Дерев’яка». За словами адміністратора виставки, цей експонат теж дуже до вподоби відвідувачам. Може «пророкувати майбутнє», розігрувати призи у вікторинах, співає пісень та читає вірші.


Є й інтерактивне цуценя. Функціонує як від пультів управління, так і реагує на голосові команди англійською.


Ще одна цікавинка – робот, який через спеціальний пристрій здатен зчитувати мозкову активність. Таким чином відвідувач «силою думки» може підняти м’ячик.

Є ще пара роботят «Cozmo», схожі на мультиплікаційних персонажів студії Pixar. Роботи керуються через смартфон, мають вбудовані камери для розпізнавання обличчя та здатен своїми «оченятами» відтворювати безліч емоцій. Наприклад, якщо їх погладити по корпусу, вони дуже задоволено посміхнуться.


Загалом, як зазначають організатори виставки, на відвідувачів чекають експонати з 10 країн світу, віртуальна реальність, битва роботів, театр роботів, майстер-клас, інтерактивна пісочниця та багато іншого.

На виставці діти мають змогу грати та навіть керувати роботами.

Вартість квитків:

  • Дорослий квиток ‒ 70 гривень;
  • Дитячий ‒ 60 грн;
  • Для дітей до 3 років вхід безкоштовний.

Графік роботи:

З 25 січня по 14 лютого щодня з 10:00 до 20:00.

За довідками можна звертатися за телефонами:

  • 095-570-43-01;
  • 098-246-57-41.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Більше фото - гортайте у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: виставка роботів Вінниця Плаза парк 
Матеріали по темі