Суспільство

«Тебе почують»: у Вінниці впроваджують просвітницький проект для батьків і школярів

12 вересня 2019, 16:03

У Вінниці запустили потужний просвітницький проект «Тебе почують», який покликаний:

  • нагадати суспільству, яким насправді небезпечним, підступним, багатоликим ворогом є наркоманія та алкоголізм;
  • допомогти батькам і дітям зрозуміти, що вихід завжди є, потрібно лише вибрати правильну тактику та навчитися обирати вірні рішення.

В ході просвітницької роботи психологи розповідатимуть батькам, підліткам, учням, студентам про проблеми наркозалежності, наслідки вживання та розповсюдження алкогольних або наркотичних засобів, і пропонуватимуть різні захисні моделі поведінки у тих чи інших складних ситуаціях.

Таку новаторську ініціативу вперше запровадили у Вінниці професійний психолог Наталя Ждaновa та депутатка Вінницької обласної ради, президент Благодійного фонду Людмила Стaніслaвенко.

Тож коли психолог Наталія звернулися до пані Людмили з пропозицією створити новаторський проект у Вінниці, ідея одразу ж була підхоплена. Адже Людмила Aнaтоліївнa вже багато років підтримує різні ідеї і проекти, пов’язані з боротьбою проти наркоманії та алкоголізму, й допомогою наркозалежним. Також співпрацює з громадськими організаціями, зокрема з Вінницькою філією Міжнародної антинаркотичної асоціації, та реабілітаційними центрами, і є давнім другом МAA.

Чому проект новаторський?

Тому що, вперше фахівці працюватимуть комплексно: як з батьками, так і з дітьми. Передбачено дві частини лекцій. Перша – психологи працюють з батьками. Друга – бесіди проводять з дітьми.

Тому що, вперше лекції будуть побудовані на стійкій основі позитивної психології. Наталія, обґрунтовуючи свій вибір методики, зазначила, що перш ніж сформувати програму лекцій, вона опрацювала величезну кількість професійної літератури, вивчала визнані світові практики відомих психологів. В результаті аналізу та кропіткої роботи, вона дійшла висновку, що саме завдяки методам позитивної психологія зможе найкраще працювати з дітьми та впливати на них.

Тому що, у рамках проекту також планують запустити телефони довіри, які в майбутньому можуть діяти навіть по всій Україні. На лінії цілодобово працюватимуть кваліфіковані психологи, які, в разі необхідності, зможуть допомогти та дати слушні поради кожному, хто звернеться по допомогу.

Наркоманія – хвороби суспільства та загроза для здорового майбутнього

Беззаперечно, наркоманія є дуже небезпечним і, на жаль, поширеним явищем у суспільстві. Особливо сьогодні, коли інформаційні технології надто стрімко розвиваються, a більшість людей не готові до таких викликів і не вміють поки що справлятися з величезним потоком інформації.

Тож під згубний вплив може потрапити будь-хто. Але найбільше в зоні ризику – саме діти. Досвідчені дилери, які добре знаються на людській психології та володіють брудними методами маніпуляції, можуть з легкістю підсадити дитину на наркотики чи завербувати до розповсюдження. Біда ще й в тому, що в школах є поширення і вживання наркотиків. До того ж, на превеликий жаль, про проблему всі знають, але не завжди протидіють. Як таких важелів впливу не має.

Наталія свого часу теж зіткнулася з подібною проблемою не лише як психолог з багаторічним досвідом, але і як звичайна мати підлітка. Одного дня вона зрозуміла, що її син, як і всі інші діти, теж в зоні ризику.

На думку пані Наталії, більшість дітей стають піддатливими до наркотиків під впливом цілого ряду таких факторів, як: особливість темпераменту; слабкий зв’язок між батьками тa дітьми; низький рівень уваги з боку родини; погaні оцінки та відвідування шкільних занять; негативний дитячий досвід та проблеми в сім’ї.

Тому засновники проекту сподіваються, що допоможуть батькам та дітям, насамперед, зрозуміти одне одного. Підкажуть, як розвинути емпатію, навчать вчасно виявляти проблеми і розв’язувати їх, та захищатися від згубного впливу і маніпуляцій.

Перші лекції в рамках «Тебе почують» днями вже стартували у Вінниці, в школі №1 ім. М. І. Пирогова. Наразі психологи провели бесіди для батьків та учнів 5, 8, 9, 10, 11-х класів.

Це перша школа, яка запросила Наталію Жданову тa Людмилу Стaніслaвенко до себе. До речі, ініціативу швидко підхопили й інші школи міста.

Вiнниця.info за матеріалом ilikenews
Теги: просвітницький проект школярі Станіславенко Вінниця 
Матеріали по темі