Місто

Територія базар-вокзал. Чим Вінниця зустрічає туристів і гостей міста. Фоторепортаж

13 липня 2018, 12:11

 Кажуть, що вокзал – це ворота в місто. Він зустрічає туристів і гостей, які приїжджають у справах. Є першою локацією, яка починає формувати враження від самого населеного пункту. На жаль, у більшості міст вокзали і територія навколо них приносять мало позитивних емоцій. Завжди людно, шумно, брудно… Вінницький залізничний – не виняток.

Проспект Коцюбинського починається територією, яка в народі називають базар-вокзал. Привокзальний ринок від залізничних кас відмежовує всього десяток метрів. Потрапити на нього можна одразу, вийшовши з вагону потяга. За сотню кроків – оптовий.

Безліч кольорових вивісок – різних розмірів, форми і забарвлення кидаються в очі. Найбільші і найяскравіші мають секонд-хенди, ломбарди, лотереї і аптеки. Продають тут не тільки на ринку. Чимало людей торгують продуктами просто з тротуару: молоком, фруктами, овочами.

Біля залізничного вокзалу – кінцева зупинка громадського транспорту. У чергу на маршрут вишиковуються тролейбуси, автобуси і маршрутки. Чекають на них і пасажири. Мало хто покидає територію базар-вокзалу із пустими руками. Одні тримають валізи, інші заносять в салон кошики з купленою городиною, саджанцями або й коробки з курчатами.

Залишки хімпрому покажуться тому, хто вирішить їхати в місто трамваєм. Там багато сміття, а місцем для рекламних оголошень слугують навіть дерева.

Біля вокзалу завжди багато автомобілів – як на парковках, так і на дорозі. Швидко тут не поїдеш, бо, здається, що на пішохідних переходах люди «не закінчуються».

З красивого в районі базар-вокзалу хіба що саме приміщення вокзалу, оновлений фасад будинку, в якому працює магазин «Обнова» і велика кругла клуба, засаджена зеленню. Та навіть їх псує запах каналізації, нетверезі «пасажири» і недопалки.

Нагадаємо, що Вінниці працюють над створенням проекту реконструкції проспекту Коцюбинського.

Вiнниця.info, фото - Вероніка Малюта

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця 
Матеріали по темі