Суспільство

Тіло помістили у герметичний мішок. В ритуальній службі розповіли, як ховали померлу від COVID-19 з Калинівського району

21 квітня 2020, 14:34

21 квітня у селі Сальник Калинівського району поховали першу жертву коронавірусу в області. Жінці було 79 років, відомо, що вона мала хронічні захворювання. Померла в ніч на Великдень. Лікували пацієнтку у Вінницькій міській лікарні 1. Запровадження карантину внесло зміни у проведення ритуальних процесій. Тіло небіжчиці одразу ж доставили з моргу на кладовище.

«Працівники ритуальної служби приїхали, забрали тіло і відвезли його на кладовище. Всі рідні чекали вже на цвинтарі. Також був сільський голова і священник.

Наші працівники були у спеціальних захисних комбінезонах, у подвійних захисних масках, в рукавичках та зі щитками на обличчі. Після завершення процедури увесь одяг і автомобіль дезінфікували», - розповів Вінниця.info директор фірми «Реквієм» Михайло Паньків.

Тіло померлої спочатку обробили спеціальним дезінфікуючим засобом, потім – помістили до герметичного мішка і в труно, кришку якого не відкривали. Тому будь-які торкання до небіжчиці чи поцілунки були неможливими.

Під час похорону провели перепис всіх, хто був присутнім на кладовищі - 13 родичів та 5 працівників ритуальної служби.

Нагадаємо, що станом на 21 квітня у Вінницькій області зафіксовано три летальні випадки серед пацієнтів, які лікувалися від коронавірусу. Померли дві жінки з Калинівського району та один чоловік з Козятинського району. Всі мали важкі супутні патології – онкологію, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Читайте також: «Жили довго і померли в один день» - у Вінниці через карантин змінили церемонії прощання під час похоронів.

Вінниця.info, фото – видання kalynivka.city

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: коронавірус захворювання МОЗ карантин 
Матеріали по темі