Новини компаній

Тімбілдінг: як створити команду мрії

18 березня 2020, 11:09

Для того, щоб у працівників компанії вистачало мотивації для щоденної роботи, а корпоративна атмосфера надихала й викликала максимально приємні емоції, керівники почали активно використовувати тімбілдінги. Вони є відмінним засобом підвищення ефективності роботи в команді та формування позитивного ставлення до своєї професії.

Івент-агентство LIONCOM розповість про цілі сучасних тімбілдінгів і поділиться правилами для створення максимально дієвого заходу.

szd7UFHdDhbt6vrrRB-fzq23N0sDTao6PPCCJa-2TUAqKtTjT8Fdvr3z6iUdxXzN3_rsjkuAdbaTIJ6taXaoYEZwSUmKBBAhynSquis1u_QlCx-sKpqFxgAGrlngDr6q4NGumk7w

Цілі тімбілдінгу

Перед організацією заходу та залучення необхідних підрядників, спочатку потрібно сформулювати задачі тімбілдінгу.

Зазвичай, тімбілдінги покликані на досягнення наступних цілей:

  • вироблення командного духу;
  • налагодження ефективної взаємодії між членами колективу;
  • емоційне та психологічне розвантаження;
  • покращення атмосфери в офісі;
  • подолання комунікативних бар'єрів;
  • налагодження комунікації в колективі.

Важливо вміти побачити складності й точки докладання своїх зусиль. Тімбілдінг заради тімбілдінга (або виходячи з думки «всі проводять, і нам треба») не потрібен і не повинен проводитися в принципі.

hersS7n_4EVTybYR9J7qO_T39y09UODqjEDeakYOzsUvmJpnFHvCNBSNBK9HyWo94yhgcU3Hz5LBu3yMjzUxPx35wLPsPlYd5T2q5KQjk70H1sGAEqlsdOWTaNurq5xIrJS9dV5M

Правила ідеального тімбілдінгу

  1. Спершу ефективність, а потім ефектність.

Тімбілдінг має бути настільки ефективним, щоб результат від проведення можна було не лише побачити, а й відчути. Мета тімбілдінгу — розв'язувати поставлені задачі, а не показувати свою креативність.

2. Важливо сформулювати завдання тімбілдінгу.

Важливо не лише сформулювати завдання тімбілдінгу, а й розуміти як їх правильно вирішити. Коли будете підбирати активності, поставте собі декілька питань: НАВІЩО компанії цей захід, ЯКІ задачі він повинен вирішити, НАСКІЛЬКИ ефективні запропоновані варіанти. Адже різні задачі мають різні шляхи їх вирішення.

3. Тімбілдінг — не вечірка.

У чому відмінність вечірки від тімбілдінга? Вечірка — це не серйозно. На тімбілдінгу все дуже серйозно. Тому перед тим, як спланувати, спитайте себе “хочете ви просто відпочити або попрацювати”. Відпочивати також необхідно, але спільний похід у кінотеатр — це не тімбілдінг, а спільне проведення часу, яке має зовсім інші цілі.

4. Залучайте всіх співробітників.

Якщо вам здається, що тімбілдінг принесе найбільшу користь лише керівництву, або лише відділу продажів, вам лише здається. Тімбілдінг потрібен всій команді. Кожен працівник повинен час від часу отримувати свою порцію натхнення та “чарівного стусана” для продуктивної роботи.

5. Можливість спробувати нові ролі.

Цікавим фактом є те, що кожен співробітник вважає свою роботу самою важливою, пріоритетною та тою, що вимагає найбільшої уваги. Через це серед колег інколи виникають суперечки, адже люди рідко намагаються зрозуміти суть роботи інших відділень. У таких випадках, під час тімбілдінгу, можна спланувати активності, які дозволять колегам спробувати на собі нові ролі та відчути, як це працювати в тому чи іншому відділі. Таким чином, співробітники краще зрозуміють тонкощі роботи один одного, а у команді з'явиться більше розуміння й поваги до праці інших.

6. Завжди має бути взаємодія.

Для досягнення поставлених цілей, під час тімбілдінгу має бути достатньо взаємодії між його учасниками. Заявлені активності потрібно будувати з ціллю активізувати всіх учасників, змусити їх разом працювати та розв'язувати поставлені задачі. Результатом такої взаємодії повинні бути нові побудовані комунікаційні зв'язки між її членами.

Тімбілдінг не вирішує всіх проблем.

Тімбілдінг допомагає збільшити поле довіри в колективі, трохи розширює межі комунікації, можливо, під час тімбілдінгу, колеги відкриють нові сторони й можливості вербальної та невербальної комунікації. Ці відкриття дозволяють розвинути розуміння чужої картинки світу, але не вирішать усіх існуючих проблем.

9DYVHSRlO99WgEiiR6l_E8nBcNi9YOeDehTQGvWKhbT8INsopDPQg_EDE98i0fw5yOHbz5OyyZ9aCaKBUgn-uvDt5bQl9efQrsu18MRtyL3_2wSZt-46npYqNm4K7MAINOQL0nGI

Тімбілдінги — хороший привід зібрати всіх працівників та разом попрацювати над покращенням корпоративної атмосфери та намітити шляхи вирішення існуючих проблем. Не варто нехтувати подібними заходами, адже щоб створити команду мрії потрібен час, терпіння та неабияке бажання працювати над спільними цілями.

Теги: LIONCOM ​івент-агентство 
Матеріали по темі