Суспільство

Трамвайне депо на Першотравневій засипали землею, щоб спорудити міст. Фотофакт

6 жовтня 2015, 15:35

 Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Сьогодні ми розкриємо історію вінницького трамвайного депо, яка сягає першої половини XX століття.

Почалося все із створення електростанції. У далекому 1910 році міська влада уклала договір про її будівництво з російським товариством. Через два роки потужність станції дозволяла обслуговувати електротранспорт.

Тоді ж у Вінницю надійшли перших 7 вагонів з Німеччини, зібрані на заводі «МАН». «Оселилися» вони, не за звичною нам адресою (Хмельницьке шосе, 29), а на березі Південного Бугу. Перший трамвайний парк спорудили на Першотравневій.

Жовтень 1913 року став визначальним для розвитку інфраструктури (до цього часу єдиним видом транспорту були тільки візки). Відкрито рух двоколійної лінії від залізничного вокзалу до жіночої гімназії (школа №2), через вулицю Поштову (Соборна).

Оскільки з кожним роком кількість вагонів збільшувалася, території депо на Першотравневій стало замало. До того ж вкінці 1953 року розпочалося будівництво центрального мосту через річку, згідно якого частина транспортного парку підлягала знесенню. Тому у 1955 році вінницькі трамваї отримали нову «прописку» - на Хмельницькому шосе.

Сьогодні частина колишнього депо знаходиться під мостом, засипана великою кількістю землі.

У 2003 році при в’їзді на міст встановили пам’ятний знак з написом: «На цьому місці почалася історія вінницького трамваю 28 жовтня 1913».

Трамвайний вагон з Твері типу BRILL 1900 року випуску у дворі старого трамвайного депо біля електростанції. Зліва - причіпна трамвайна цистерна для перевезення нафти. На фотознімку зображено повінь у Вінниці навесні 1932 року.

 

Вулиця Леніна (Соборна) 30-ті роки

Пам'ятний знак вінницькому трамваю

Сучасний стан території, де знаходилося перше трамвайне депо у Вінниці

Вінницька транспортна компанія

Раніше ми вже розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра КумбаріАрхів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: трамвай депо історія 
Матеріали по темі