Суспільство

Тропіки посеред осені. Біля Вінниці чоловік вирощує банани, лимони, ананаси, інжир та каву. Фоторепортаж

2 листопада 2017, 13:27

 Вінничанин Олександр Шевчук круглий рік збирає врожай екзотичних фруктів. Банани, папайя, мандарини, інжир, гуаява, ківі, ананас, різні сорти лимонів, кавові дерева та оливи – все це чоловік вирощує у теплицях, які власноруч облаштував на городі. Щоб рослини плодоносили, необхідний ретельний догляд та дотримання температурного режиму. В теплицях Олександра облаштував парове опалення в одній - створено клімат тропіків, в іншій - субтропіків. Частина рослин – висаджені в горщики, інші, такі як мушмула, фейхоа – ростуть у відкритому ґрунті.

«Ідея вирощувати екзотичні рослини виникла багато років тому. Знайомий мене пригостив лимоном. Крупним. Ми покуштували. І я «загорівся», почав розводити, взяв черепочки, нащепив. Перше моє дерево, це Київське крупноплідне – плоди досягали до кілограма. В нас у кімнатних умовах вони виростали на 600-700 грам. Після того ми почали збирати колекцію. Зараз колекція нараховує більше 50 видів – лимони, мандарини, грейпфрути, памела. Щоб всі вони почали плодоносити було б добре. Найбільший вирощений фрукт – Київський крупноплідний. Плід лимону був вагою 1,250 кг. були мандарини по 350 – 400 грам.

Щоб виростити банан, аби він почав плодоносити, при дотриманні температурного режиму плоди з’являються на третій рік. Але залежить, яка ризома – коренева система, що живе 40 років. Чим старша, тим швидше вона вступає в плодоношення. Живе коренева система, ви її зрізаєте після плодоношення, а з нього вже «дєтки» частіше і частіше вступатиме в плодоношення», - розповідає Олександр.

В теплицях різного віку екзотичні рослини – від маленьких саджанців, які додатково «закутані» плівкою до триметрових бананових дерев.

«Це карісса – австралійська слива. Дає плоди бордового кольору, які мають смак ананаса з полуницею. Рослина у вигляді куща. В наших широтах її можна виростити лише в теплиці. Ось дерева з різними сортами лимонів. Загалом в мене їх більше 50-ти видів, які плодоносять, - розповідає Олександр Шевчук та показує рослини. - Лимон не має періоду спокою. Лимон має 5 періодів цвітіння і росту. На одному дереві може бути квітка, на іншому – вже плоди. Найретельнішого догляду потребує папайя. Вона не витримує «переливу» взимку Так само і банан. Наприклад, банан може бути без поливу 3 місяці, ананас – 6 місяців, карісса – 3 місяці».

Свій урожай екзотичних фруктів Олександр не продає, - роздає знайомим і друзям. Чоловік заробляє продажем самих рослин. Щоб виростити лимон висотою 1-2 метри, потрібно 2 – 3 роки. В домашніх умовах на це йде більше часу.

«Дерево потрібно «годувати» з лютого по листопад через кожні 7 – 10 днів потрібна органічна «підкормка». Якщо просто поливати водою, результату не буде», - пояснює Олександр.

Окрім екзотики в теплицях, на городі Олександр вирощує ягоди: смородину, малину, аґрус, лохвину, ожину, жимолость та розвів понад 50 сортів винограду. 

Ананас

Гуаява

Банани

Мандарин

Інжир

Оливки

Кава

Ківі

Лимони

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: земля сад рослини 
Матеріали по темі