Суспільство

Тростянчани в масках і з пластиковими пляшками вийшли на протест проти спиртзаводу. Фото та відео

28 червня 2019, 16:34

В Тростянці, що на Вінниччині, вже 4-й день триває акція протесту щодо закриття спиртового заводу, який спричинив екологічну катастрофу. Люди перекрили в'їзди та виїзди на підприємство.

28 червня, на День Конституції, жителі селища в масках і з пластиковими пляшками пройшли колоною центром міста в супроводі здесяток автомобілів, які сигналили.

На акцію люди прийшли цілими сім’ями. Принесли із собою плакати з гаслами «Ганьба спиртзаводу, якщо душиться народ», «Громада – це сила. Захистимо своє конституційне право на чисте довкілля», «Дайте нам дихати», «Досить нас травити». Йдучи містом, усі вигукували «Тростянець, вставай».

З моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу у 2015 році, тростянчани неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства.

Під час виробництва на спиртзаводі протягом доби утворюється 700 кубометрів барди – рідких відходів спирту, що доставляється по трубах на поля фільтрації, розташовані на північ від селища. Їх територія – понад 40 гектарів. Щодобово закачуються тонни органічних залишків, які гниють. Сморід, який від цього утворюється, зовсім несумісний із безпечною життєдіяльністю населення. Мешканці райцентру переконані, що оскільки відходи завод не очищує, процес бродіння продовжується, а з підвищенням температури повітря, вітром випаровування приносить до селища та навколишніх сіл.

Уникнути неприємних запахів можна за рахунок переробки відходів, чи встановлення біогазової установки. Відходи не повинні зберігатися під відкритим небом, створюючи загрозу для життя і здоров’я людей.

Ще 20 червня обласною комісією із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення призупинити діяльність державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» до повного усунення наслідків екологічної катастрофи та вжиття заходів по усуненню всіх недоліків по переробці відходів, а також підготувати відповідні звернення до Міністерства АПК та «Укрспирту» щодо врегулювання даної проблеми. Керівництву ДП «Тростянецький спиртзавод» – забезпечити цілодобову охорону бардополів з метою недопущення потрапляння туди госфекальних стоків та сторонніх відходів. Лабораторному центру МОЗ України, Державній екологічній інспекції у Вінницькій області, Держпродспоживслужбі області здійснити забори проб води та повітря на бардополях і в межах санітарної захисної зони.

Проте, не зважаючи на рішення комісії, робота спиртового заводу не призупинена. Рішення не виконуються. Нестерпний сморід із бардополів, підсилений червневою спекою, продовжує отруювати життя і здоров'я тростянчан.


Вінниця.info, фото зі сторінки Тростянецької селищної ОТГ, відео Івана Романюка

Теги: Тростянець спиртзавод екологія 
Матеріали по темі