Суспільство

Тротуарну плитку виготовляють з пакетів і піску – містечко на Вінниччині запустило незвичайне виробництво. Фото

25 жовтня 2019, 11:26

На початку місяця в Іллінцях на території сміттєсортувального комплексу встановили спеціальне обладнання, яке переробляє відходи на тротуарну плитку. 25 жовтня на сайті громади повідомили, що цех розпочав повноцінну роботу і показали виготовлену полімерно-піщану плитки.

«Основу плитки складає два компоненти – пісок, який займає 70% загальної маси, синтетичні полімери – 25-30%. Для отримання кольорової плитки додається ще барвник.

Така плитка має ряд переваг. Вона міцна, стійка до стирання, низьких і високих температур, солі, вологи. Не менш важливим є й той факт, що встановлена лінія дасть можливість переробляти один з найбільш небезпечних видів твердих побутових відходів – поліетиленові пакети і плівку, які складають 20% від загального об’єму відсортованої на сміттєсортувальному комплексі продукції. Вироби з полімерів розкладаються майже тисячу років. Однак і після цього вони становлять небезпеку, оскільки шкідливі речовини після розкладу потрапляють у ґрунт та воду. Після вторинної переробки вони вже в іншому вигляді ще не одне десятиліття слугуватимуть людям. З часом пішохідні доріжки з цієї плитки будуть облаштовані у місті та селах нашої територіальної громади», - йдеться в повідомленні.

У перспективі на сміттєсортувальному комплексі планують переробляти і твердий пластик - пляшки від миючих та косметичних засобів, прального порошку, каністри та ін.

Нагадаємо, що ОТГ на Вінниччині придбала сміттєсортувальну станцію на колесах.

Вінниця.info

Теги: сміття ОТГ сміттєсортувальний комплекс  
Матеріали по темі