Місто

«Трояндова площа»: у Вінниці просять перейменувати майданчик біля Донецького університету

24 січня 2022, 16:13

Вінничанка Катерина Лапчевська зареєструвала петицію, в якій просить перейменувати майданчик перед головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса, по вулиці 600-річчя, 21 на «Трояндову площу».

За словами авторки петиції, така ідея є символічною, адже поруч із корпусом університету знаходиться кованна троянда, яку подарувала Вінниці родина університету щоб подякувати місту та вінничанам за теплий прийом.

«Щоб подякувати місту та вінничанам за теплий прийом, подарувала кований символ Донецька – троянду. Квітка встановлена біля партеру з Донецькою землею і засаджена живими трояндами, що також досить символічно. У 1970 році ЮНЕСКО назвало Донецьк найзеленішим промисловим містом, оскільки там завжди цвітуть троянди. Відтоді закріпилася неофіційна назва Донецька – місто мільйона троянд», - йдеться у петиції.

Також, вінничанка зазначає, що «Донецька троянда» є символом єдності, що особливо важливо для України сьогодні.

«Донецька троянда, подарована Вінниці, є сильним символом. Його також можна назвати символом єдності, що особливо важливо для України сьогодні. Немає більше різниці між «ми» і «вони», або «Донецьком» і «Вінницею». Бо наша сила в єдності та патріотизмі! Крім того, символ троянди навіть фігурує в університетському гімні: «Господи, благослови, місто, в котрім навесні розквітає мільйон троянд», - зауважила у своїй петиції Катерина Лапчевська.

Наразі петицію підтримали лише 6 вінничан. Щоб її розглянули у міській раді, треба зібрати 350 підписів.

Підтримати петицію можна ТУТ.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото з архіву редакції

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: петиція трояндова площа ДонНУ Вінниця 
Матеріали по темі