Суспільство

Троє друзів врятували жінку, яка тонула посеред сільського ставка. Дорослі не прийшли на допомогу підліткам

11 липня 2020, 13:56

Про Богдана, Олександра і Дмитра у їхньому рідному селі Станіславчик говорять із захопленням та великою гордістю. Хлопці врятували жінку, яка тонула у місцевому ставку, в той час дорослі, які відпочивали біля водойми звернули увагу на подію, лише коли приїхала «швидка».

Про це пише «Жмеринка Сіті».

У п'ятницю, 3 липня, друзі, як зазвичай, зібралися на відпочинок у місцевому ставку в селі Станіславчик Жмеринського району, однак вони і не підозрювали, що за кілька хвилин їм доведеться взяти на себе відповідальність справжніх рятувальників – і діставати з води жінку, яка втратила свідомість.

«Ми стрибали у воду з дамби, і побачили, жінку, яка відплила метрів 50 від берега, і почала тонути, вона руками загрібала воду, а голова раз у раз зникала у воді, – розповідає 16-річний Богдан Войтович, учень школи №3, – Ми з хлопцями навіть не обмовилися, як кинулися до неї на порятунок».

Коли вони допливли до того місця, жінка вже втратила свідомість і її довелося шукати під водою.

«Ми почали пірнати і шукати жінку руками у воді. В одну мить я вистрибнув з води, щоб вхопити трохи повітря, і крикнув хлопцям, що я відчув її волосся під рукою. Ще раз пірнувши, я витяг голову на поверхню, однак жінка вже втратила свідомість, а її губи посиніли», – говорить найменший серед друзів 14-річний Дмитро Дячук.

Надалі час для хлопців ніби зупинився – вони утрьох підхопили тіло жінки, і почали чимдуж гребти до берега. «Ми розуміли, що час летить занадто швидко, до берега ще дуже багато, а ще треба відновити дихання жінці, тому ще у воді почали кричати на берег, щоб викликали швидку допомогу, – розповідає 17-річний Олександр Кириченко, студент Хмельницького національного університету.

Коли хлопці доставили жінку на берег, ще до приїзду швидкої почали надавати екстрену медичну допомогу: «Ми викачали воду, перехиливши її на коліно, і вона почала дихати... Далі приїхала швидка, жінці зміряли тиск, щось вкололи, і забрали до лікарні», – розповідають хлопці.

Вони довго не могли прийти в себе, і вже усвідомили усю суть випадку, коли сіли на горбочку зверху озера. Свій вчинок хлопці не вважають геройським, і кажуть, що так вчинив би кожен.

Місцеві жителі кажуть, що чули про цей випадок і показали журналістам шлях до будинку, де проживає врятована. Застати жінку вдома не вдалось, однак поспілкувалися з її матір'ю.

«Я щиро дякую цим хлопчикам, які врятували мою доньку. Вони справжні герої, сміливі і хоробрі. Катю вже виписали з лікарні, але вона ще не може забути про той нещасний випадок», – говорить Любов Павленко.

До речі, доки хлопці рятували місцеву жительку, жоден із відпочиваючих на березі не кинувся їм на допомогу, лише коли вже приїхала «швидка», подивитися збіглися усі, хто був поруч.

Вінниця.info, фото Жмеринка Сіті

Теги: порятунок на водоймі Вінниччина підлітки 
Матеріали по темі