Суспільство

Троє туристів з Вінниці «застрягли» в Грузії, бо МАУ попросили велику доплату за квитки

17 березня 2020, 11:12

Троє вінничан не змогли разом з усією групою повернулися з мандрівки до Грузії. Причиною стали ціни на квитки, які встановили «Міжнародні авіалінії України». Щоб раніше покинути Батумі, туристам потрібно було доплатити по 7 тисяч гривень. А це – дорожче, ніж коштувала поїздка в обидві сторони.

Про те, як вінницькі мандрівники «застрягли» за кордоном у період дії карантину, розповіла менеджерка туристичного клубу «Бідняжки» Ірина Рибачок.

«Перше питання, яке у багатьох виникає: «Чому відправилися у такий час?». Насправді це відбулося ще до оголошеного карантину і ніхто не знав, як будуть розгортатися події.

Після того, як у нас оголосили карантин і дали три дні на повернення з-за кордону додому, з боку наших організаторів було здійснено все можливе. Група у кількості 13 осіб повернулася 16 березня додому. Але це тільки частина. Троє учасників групи залишилися в Грузії. Чому так сталося?

Повернулися тільки ті учасники, які мали квитки на авіалінії Sky Up. Після того, як ми до них звернулися, що потрібно раніше повернути туристів додому, нам, без будь-яких доплат та інших умов, перенесли переліт на 16 березня і ця група успішно приземлилася», - зазначає Ірина.

За її словами, всі пасажири пройшли перевірку на вильоті і по прильоту в Україну. У салоні літка прикордонник міряли їм температуру, а також з’ясовували, чи всі громадяни - українці.

«Чому ж троє учасників групи залишилися в Грузії? Тому що мали квитки на «Міжнародні авіалінії України». Їм також було запропоновано перенести політ раніше на три дні із значно більшою доплатою, ніж коштували квитки в обидві сторони. У два боки квитки в нас коштували 5-6 тисяч гривень, а потрібно було зробили доплату ще 7 тисяч гривень. Також запропонували повертатися по-плану, як були придбані квитки, 19 березня. Як це мало б відбуватися, ми не розуміємо, адже 16 березня о 00:00 годин повітряний простір України закрито», - продовжує менеджерка.

За кордоном залишилися двоє учасників групи та організаторка поїздки. Наразі в Грузії не запроваджено карантин.

«Бідняжки» повідомили, що розглядають також можливість повернення вінничан поромом за маршрутом «Батумі – Чорноморськ». Там квитки коштують 100-150 доларів.

«17 березня також мала бути поїздка до Ісландії. Відповідно, в світлі подій, мандрівка була відмінена. Ми планували летіти авіалініями Wizz Air та МАУ. Коли вирішили відміняти поїздку, одразу ж звернулися у Wizz Air, заповнили заявку на повернення коштів і протягом 24 годин почали поступати повернення грошей за наші квитки. З «Міжнародними авіалініями України» ситуація та ж сама… Додзвонитися до них дуже важко, це зрозуміло. Але наразі у нас навіть заявки не прийняли на повернення квитків», - додає Ірина.

Нагадаємо, що в Україні заборонили до 3 квітня пасажирські перевезення: залізницею, авіа- та автобусами на міжміських і міжобласних маршрутах.

Нагадаємо, що зранку у Вінниці деякі кафе, магазини і відділення «Нової пошти» зупинили роботу. Порушникам карантину загрожують штрафи.

Вінниця.info

Теги: карантин коронавірус  
Матеріали по темі