22 груд. 2023 12:53
0

159

0

23 – 24 липня на північній території Австралії проводились змагання World Rogaining Championships на якому троє вінничан стали Чемпіонами світу з екстремального спортивного орієнтування (рогейн) в забігу на 24 години. Перемогу здобули 19-річні Анастасія Басюк, Сергій Нагорнюк та 22-річний Володимир Бездітний.

Як розповіла редакції Вінниця.info тренер спортсменів-переможців з Вінниці Людмила Пронтишева, в Чемпіонаті Світу брали участь понад 700 учасників з різних країн світу.

«Поблизу міста Аліс Спрінг проводився черговий Чемпіонат Світу з рогейну (це забіг з орієнтування на місцевості, який триває добу - 24 години.) Від України виступало всього 3 команди. Дві з них - молодіжні, де вік спортсменів до 23 років. Наші вінничани Бездітний Володимир, Нагорнюк Сергій і Басюк Анастасія виступали серед учасників команд «МІХ», тобто це змішані команди. Є ще чоловічі та жіночі команди.

Крім цього всі команди виступають в наступних розрядах: дорослі, ветерани (теж є кілька вікових груп) та молодь. Всього учасників було більше 700 чоловік з різних країн світу», - розповідає про специфіку змагань Людмила Пронтишева.

За словами тренера, у розряді молодіжних команд, в яких змагались вінничани, брали участь 8 команд, більшість з яких були з Австралії.

«Наші хлопці готувалися до цих змагань з осені минулого року. Навесні Вова, Сергій і Настя брали участь у всіх відбіркових стартах і на класичному орієнтуванні. Вони також успішно виступали і потрапили до збірних команд класичного орієнтування, але перевагу віддали добовому рогейну. Так як вони і в минулому році в Фінляндії стали чемпіонами Світу, їм вручили спеціальний перехідний Кубок, який їм хотілося залишити ще на рік.

Місцевість і район змагань був дуже незвичайний для наших спортсменів. З одного боку та внизу - пустеля, з іншого боку схили висотою з хмарочоси з камінням і скелями. Небезпеку представляли також кенгуру, які не завжди ладнають з людьми, були там страуси та змії...», - говорить тренер.

За словами Людмили Пронтишевої, наші вінницькі спортсмени виступали гідно, вони майже вдвічі більше набрали очок, ніж команда, яка посіла 2 місце по їх групі.

«Крім цього в загальному заліку серед всіх команд, включаючи дорослих, наші хлопці Бездітний Володимир, Нагорнюк Сергій і Басюк Анастасія посіли 10 місце. Це дуже сильний результат.

Попереду у нас чемпіонат Європи в гірському районі північної Іспанії 27-28 серпня, на який від Вінниці поїдуть ще 2 команди. Ми дуже сподіваємося, що всі наші хлопці виступлять гідно і в скарбничку нашого міста і України принесуть ще кілька медалей», - каже тренер.

Анастасія Басюк

Сергій Нагорнюк

Троє вінничан здобули перемогу на Чемпіонаті Світу зі спортивного орієнтування в Австралії - фото 2