Економіка

Цьогоріч на Вінниччині зібрали найбільший за останні десять років врожай гречки

7 грудня 2020, 16:55

В 2020 році на Вінниччині зафіксували найвищу за останні десять років урожайність гречки. Цьогоріч аграрії з одного гектара зібрали по 21,3 центнера. Загальний врожай склав майже 14,3 тисячі тонн зерна.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації з посиланням на очільника області Сергія Борзова.

«Такої високої врожайності, як нинішньої осені, не було, принаймні, протягом останніх десяти років. Для порівняння: у 2010-му намолот з гектара становив 16,9 центнера, у 2015-му — дев’ять, торік — 16 центнерів», — зазначив голова ОДА.

Як повідомляють в облдержадміністрації, з порівняно невеликої площі — 6,7 тис. га — зібрали загалом 14,27 тисячі тонн зерна.

«До речі, під посіви гречки щороку відводять ділянки, що суттєво відрізняються між собою. Наприклад, у 2016-му насіння поклали в ґрунт майже на 15 тис. га, а вже у 2018-му посіяли на восьми тисячах гектарів. У наступному – клин під цією круп’яною культурою скоротили до мінімуму — гречку вирощували на менш як п’яти тисячах гектарів», – йдеться в повідомленні.

За словами Сергія Борзова, річна потреба Вінниччини у гречаних крупах — приблизно шість тисяч тонн.

Для порівняння:

Найбільше зерна гречки нинішнього року виростили на Житомирщині — 17,32 тис. тонн. Середня урожайність — 11,7 ц/га. Область залишалася лідером і за загальною площею посівів цієї круп’яної культури — 14,8 тис. га.

Другу позицію за обсягом валового збору посідає Сумщина: з 7,9 тис. га намолотили 14,38 тис. тонн, пересічно з гектара — 18,2 ц.

А найщедріше вродила гречка — по 21,3 ц/га — саме на Вінниччині, де з 6,7 тис. га отримали 14,27 тис. тонн зерна для виробництва дієтичної каші.

Загалом валовий збір гречки в нашій державі, за оперативними даними Мінекономіки, цьогоріч перевищив сто тисяч тонн.

Нагадаємо, 4 грудня в селищі Демківське Тростянецької ОТГ відкрили потужний завод з переробки кукурудзи. Іноземні інвестиції склали 14 мільйонів доларів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – ілюстративне та з сайту Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гречка врожай 
Матеріали по темі