Культура

«Центр історії Вінниці» переїхав до колишньої канцелярії Симона Петлюри

5 серпня 2020, 10:06

Команда «Центру історії Вінниці» переїхала до нового приміщення по вулиці Симона Петлюри, 15а. Будівля – унікальна пам’ятка архітектури початку ХХ-го століття, яка належала купецькій родині Львовичів, а згодом – стала Канцелярією Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри. Відтепер команда «Центру» зможе розпочати створення Музею Вінниці.

Про йдеться на фейсбук-сторінці «Центру історії Вінниці».

«Друзі, цей момент настав! Команда Центру історії Вінниці нарешті отримала свою домівку – унікальну садибу початку ХХ століття у середмісті за адресою вулиця Симона Петлюри, 15а.

Довгоочікуваний переїзд у стіни історичної садиби врешті завершився, і тепер ми на шляху створення Музею Вінниці! Усвідомлюємо, що цей процес буде тривалим. Однак, незважаючи на виклики 2020 р. для культурної сфери України та всього світу, ми продовжуємо публічну діяльність, сповідуючи принцип «відкриття до відкриття». Тож уже найближчим часом ми спілкуватимемось із вами все частіше у віртуальних та, сподіваємось, реальних просторах!», – повідомляють вінницькі історики у своєму дописі.

Історична довідка

Садиба є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення на підставі рішення № 96 Вінницької обласної ради від 17.02.1983 р. Вона споруджена 1913 р. на замовлення купця 1-ї гільдії, власника чавуноливарного заводу «Молот», гласного Вінницької міської думи, відомого підприємця та благодійника Боруха Мошковича (Бориса Мойсейовича) Львовича. Архітектурні риси еклектики підкреслюють витонченість садиби, характерної для міст Причорномор’я.

У період Тимчасової столичності Вінниці впродовж лютого 1919 р. у стінах садиби містилося Міністерство пошт і телеграфів УНР, а з 7 травня до 19 червня 1920 р. тут перебувала Військово-похідна та цивільна Канцелярія Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри.

З 1921 р. у будинку перебував політвідділ 24-ї Симбірсько-Самарської «Залізної» стрілецької дивізії Збройних сил України і Криму УСРР. А у 1932 р. тут оселився Вінницький обласний комітет радіомовлення, який неодноразово змінював свою назву та діяв до 2018-го. 2 січня 2020 р. пам’ятка перебуває у користуванні КП «Центр історії Вінниці» на правах оренди.


Нагадаємо, раніше ми підготували фоторепортаж з іншої садиби сімейства Львовичів, яка розташована за адресою вулиця Соборна, 9. Будівля постраждала від пожежі та стоїть закинута, хоча на її місці запланували збудувати готель.

Вінниця.info, відео – з YouTube-каналу «Центр історії Вінниці»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Центр історії Вінниці Музей Вінниці історія садиба Петлюра 
Матеріали по темі