Місто

Церква мормонів у Вінниці без ікон і хрестів, але з басейном. Хрещення проводять і після смерті

3 липня 2018, 18:28

 У центрі Вінниці існує мормонська церква, яка офіційно називається Церква Ісуса Христа Святих останніх днів. Будівля, яка розташована на Магістратській, 40 зовні схожа на жиле приміщення, церква не має традиційних для православних храмів куполів, в середині відсутні ікони і хрести. В неділю тут на богослужіння збирається близько 150 вінничан. Основа віри у мормонів — Біблія та Книга Мормона. Чоловіки, які є членами церкви повинні два роки свого життя присвятити місіонерській місії - проповідувати в інших країнах, а жінки - 18 місяців. До Вінниці з місіонерською місією приїхали четверо місіонерів американців - двоє дівчат та двоє хлопців.

Про це та багато іншого розповіли журналісту Вiнниця.info старійшина Томас Улрич та Дженсін Кліфорд. Місіонери також провели екскурсію своїм храмом.

Про те, що це приміщення церкви можна дізнатися тільки з невеличкої таблиці на фасаді одноповерхової будівлі. Навколо будинку невелика доглянута територія. Церква відкрита для всіх відвідувачів тричі на тиждень – середа, субота та неділя. В інші дні тут зачинені двері на замок.

В церкві є кімнати для вивчення англійської мови та недільної школи, басейн, де проводиться обряд хрещення, зал для причастя, дитяча кімната, кухня та вбиральня. На стінах - картини на різну тематику, більшість – це зображення Ісуса Христа.

Кожної середи та суботи в своїй церкві місіонери з Америки навчають охочих англійської мови. Курси безкоштовні і розраховані на дві групи – початківці і розмовний рівень. Їх постійно відвідують близько 50 людей. Уроки іноземної, як зазначають місінери, проходять без релігійного нахилу.

20-річний старійшина Томас Улрич приїхав з Америки. Живе в Україні близько двох років, у Вінниці майже 4 місяці. Хлопець винаймає квартиру в центрі міста. Щоб поїхати в Україну на 2 роки, він тривалий час заробив кошти у себе дома.

«Вінниця це третє місто, де я побував, перед цим я був в Одесі і Києві. Київ гарне місто для туристів, але місто, де найкраще жити це Вінниця. Це місто спокійне, тут чудові сім’ї, молодь. Загалом усі наші старійшини повинні перебувати 2 роки в Україні для того, щоб допомагати людям прийти ближче до Ісуса Христа. Це наша ціль.

Ми не використовуємо ікони і хрести в церкві. В нас на стінах лише картини із зображенням Ісуса Христа. В нас немає стандартних молитов, ми молимося у довільній формі, своїми словами», - каже Томас Улрич.

 

Також він розповів про таїнство хрещення, яке значно відрізняється від християнського обряду. У мормонів обряд хрещення можуть проводити навіть після смерті людини.

«На хрещення ми запрошуємо усіх членів церкви, друзів, знайомих. Процес такий: людина, якій виповнилося 8 років повинна повністю окунутися в басейн з водою. Одяг має бути білим. Під час цього обряду один з священнослужителів має сказати певні слова, після яких вважається, що людина прийняла нашу віру. Якщо рідні бажають охрестити людину, змінити віру після її смерті, то це також можливо», - каже американець і додає, що за 4 місяці його перебування у Вінниці обрядів хрещення тут ще не проводили.

20-річний Дженсін Кліфорд, який у Вінниці теж четвертий місяць з місією розповів, що щонеділі присутні приймають причастя в церкві.

«Я у Вінниці майже 4 місяці, перед цим був в Одесі. В Україні загалом я близько 11 місяців. Мені у Вінниці, чесно скажу більше подобається служити. Я дуже люблю гуляти Центральним парком, там чудова природа.

Щонеділі чоловіки і жінки приймають причастя, потім виступають члени церкви. Причастя це один з наших релігійних обрядів. Потрібно з’їсти спочатку шматок хліба, який символізує тіло Ісуса Христа і запити водою, яка символізує його кров. Священнослужитель повинен благословити хліб і воду і потім роздати присутнім. Це потрібно для того, аби ми пам’ятали, що Ісус Христос зробив для нас, що він жертвував заради нас.

Вільний час ми проводимо активно, граємо у футбол, баскетбол, збираємося на пікніки», - розповів Дженсін Кліфорд.

 

Головним в церкві Ісуса Христа Святих останніх днів є Президент. Це звичайний член церкви. Просто його призивають служити в якості Президента. Зазвичай люди на цій посаді періодично міняються, кожні 4-5 років. Зараз Президентом приходу церкви є Вадим Кошелев з Донецька.

Нагадаємо, раніше ми вже публікували фоторепортаж з єдиної у Вінниці мечеті та з найбільшої у місті церкви баптистів.

Довідка

Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів (ЦІХСОД) (англ. The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints) — релігійна організація реставраціоністського походження, найбільша гілка мормонізму заснована Джозефом Смітом (англ. Joseph Smith) у США в 1830 і яку деякі критики не вважають християнською через певні розбіжності з вченням інших церков.

Церковна організація веде активну місіонерську політику: в наш час має понад 55 000 місіонерів-добровольців у 140 країнах, більш ніж половина членів проживає за межами США, зведено в різних країнах світу 140 храмів та існує 28 784 приходів.

Церква має досить складну організацію. Церковними керівниками є, в основному, чоловіки. Жінки можуть керувати лише жінками і дітьми. Мормони вірять у те, що Церквою керує Ісус Христос через одкровення. Одкровення для усієї Церкви може отримувати тільки одна людина, звана пророком або президентом церкви.

Кімнати для вивчення англійської мови

 

 

 

Кімната з басейном, де проводиться обряд хрещення

 

 

 

Зал для причастя

 

 

 

 

 Дитяча кімната

 

 

 

 

 

Кухня

 

 

 

Вбиральня

 

Територія навколо церкви

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info, Світлана Радостєва.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква мормони 
Матеріали по темі