Економіка

Ціни на соняшникову олію зросли майже вдвічі. Що кажуть вінничани про подорожчання

7 квітня 2021, 17:38

Майже вдвічі зросла ціна на соняшникову олію на ринках та у магазинах Вінниці. Стрімке здорожчання відбулось за березень місяць. Продавці кажуть, ріст вплинув і на попит, тому на полицях магазинів «товарні залисини».

Журналісти Вінниця.info запитали у містян чи відчули вони здорожчання.

«Звичайно відчули. Не здивована здорожчанню, ціни ростуть, як на дріжджах. Шкода, що у нас все росте, крім зарплатні і пенсій», - розповідає вінничанка Надія Василівна.

«Не звернула увагу на ціну, але будемо купувати, адже без олії ніяк. Скільки б вона не коштувала», - розповідають вінничани.

«Щось навіть не звернули увагу. Переважно купуємо великою баклашкою, тому вистачає на довше», - розповідають вінничани.

В квітні 2021 року ціни на олію соняшникову найвищі з 2017 року.

Разом з тим, Україна залишається найбільшим у світі виробником соняшникової олії та експортером за обсягом постачання олії на світовий ринок. Одне з найбільших підприємств-виробників знаходиться у Вінниці. Нажаль, нам не вдалось отримати коментар від представників підприємства щодо ситуації на ринку.

Укрінформ, спираючись на дані продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAО), зазначає, що світові ціни на соняшникову олію протягом року з лютого 2020 по лютий 2021 року зросли на 50%.

Основною причиною подорожчання експерти ринку називають зростання біржових цін на соєві боби та соєву олію. Ще у грудні 2020 року, внаслідок зростання вартості соєвих бобів та соєвої олії, соняшникова олія подорожчала до $1,17-1,2 тис. за тону. Тоді ж, як повідомлялося, слідом за олією виросли та закупівельні ціни на соняшник в Україні – до 20−20,3 тис. грн за тону. А виробники перед новорічними святами традиційно зменшили продажі, що теж дещо «підживило» подорожчання на ринку соняшникової олії. Загалом, у світовому подорожчанні рослинних жирів зіграли роль ряд ніяк не пов’язаних один з одним чинників. І це не лише посушлива погода у Латинській Америці, яка значно зменшила врожай зернобобових в цій частині земної кулі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця ціна на олію 
Матеріали по темі