27 січ. 2020 16:59

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:52
Суспільство
0

102

0

Тварин у лісах Вінниччини рахують за допомогою квадрокоптерів і фотопасток

Тварин у лісах Вінниччини рахують за допомогою квадрокоптерів і фотопасток

Якщо раніше жителів лісу фіксували по залишених ними слідах на снігу, то сьогодні підрахунок проводять за допомогою квадрокоптерів та фотопасток.


Тварин у лісах Вінниччини рахують за допомогою квадрокоптерів і фотопасток

Щорічний зимовий облік диких тварин розпочався у мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Якщо раніше жителів лісу фіксували по залишених ними слідах на снігу, то сьогодні підрахунок проводять за допомогою квадрокоптерів та фотопасток.

Про це повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Найпоширенішим методом сьогодні залишається опитування майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, співвідношення самців, самок. Команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. Зазвичай пробна площа складає до 20 відсотків від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько 5 відсотків.

Отримані під час проведення обліків результати мають важливе значення, розповідає головний лісничий Сергій Мацюк:

«Ці дані допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин у мисливських угіддях. На основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2020-2021 років. А ще таксація диких тварин допомагає дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я».

Також на основі обліку узагальнюють дані і про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Лісівники беруть участь у регуляції чисельності хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Останнім часом надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. А лисиці небезпечні як переносники сказу.

Тварин у лісах Вінниччини рахують за допомогою квадрокоптерів і фотопасток

Тварин у лісах Вінниччини рахують за допомогою квадрокоптерів і фотопасток - фото 2

Нагадаємо, що у Тиврівському районі зафіксували кілька випадків сказу у тварин.

Вiнниця.info, фото - лісівників