Суспільство

Тисяча за вакцинацію: коли запрацює програма і як вінничанам скористатись грошима

1 грудня 2021, 17:07

Українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, зможуть отримати 1000 гривень через портал «Дію». Витратити кошти можна буде на спорт, внутрішній туризм або культурні заходи.

За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр. Або купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа та залізничні перевезення.

Програма стартує 19 грудня. До кінця року на неї буде виділено близько 3 мільярдів гривень. Стільки ж на початку 2022 року.

Під час робочого візиту на Вінниччині 1 грудня, керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік розповів деталі щодо програми «1000 гривень».

«Є тільки часткова інформація. Чому часткова? Тому що поки що не підтриманий законопроект, який точно визначить виплату 1000 гривень і далі має бути постанова Кабінету Міністрів, яка визначить порядок надання, витрат. Ми зараз опрацьовуємо варіанти, яке це все має бути. Завчасно, до постанови Кабміну нема «глибоко» про що говорити.

Яка є інформація наразі?

Програма діятиме протягом року. За останньою інформацію, після отримання 1000 гривень, витратити кошти треба буде протягом чотирьох місяців. Наступний момент, що отримати гроші зможуть ті люди, які пройшли повний курс вакцинації. І витрати можна буде на ті сфери, які найбільше постраждали від карантинних обмежень.

Минулого року в нас була допомога ФОПам і найманим працівникам у розмірі 8 тисяч гривень. І тоді також подавалися на отримання цієї допомоги через «Дію», завдяки тому обмін даними між реєстрами, нам вдалося зробити лише одне «поле» і думаю, що цього разу буде схожа історія. Людина, яка має повний курс вакцинації і має Ковід-сертифікат, зможе податися на цю допомогу. А деталі, як ці кошти будуть зараховуватися, куди саме – ми самі чекаємо цю інформацію», – каже Банік.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Дія 1000 гривень 
Матеріали по темі