Суспільство

У Барі активісти рятують від руйнації залишки старовинної фортеці. Фото

5 серпня 2019, 17:20

У райцентрі Бар місцеві активісти відроджують історичну пам’ятку, яка руйнується у центрі міста з 17 століття. На території нинішнього парку раніше розташовувалась фортеця.

«Тому там і називаємо цю територію - Парк старої фортеці. Або Барський замок. Нині від нього лише залишки стін по формі фортеці та підземне сховище, яке ніби йшло під річкою. Це була арсенальна, де зберігали зброю. Потім його закидали сміттям. Потім почистили, півроку тому замурували. Бо там небезпечно. А люди залазили, могло статися лихо. Слава Богу, що нічого не трапилося», - розповідає Вінниця.info місцевий активіст Роман Мочарний.

Аби стіни колишньої фортеці зовсім не розсипалися, активісти розчищають територію від дерев, які там ростуть.

«Адже корінням вони руйнують каміння. І коли ми зможемо вберегти від остаточного руйнування, можна буде шукати кошти для відбудови фортеці», - пояснює Роман.

Для мешканців Бару їх фортеця має дуже високе історичне значення.

«У художньому фільмі «Вогнем і мечем» є епізод пов'язаний з містом Бар та нашою фортецею. То була дуже велика фортеця, але її захопили. Приблизно у 17 столітті зруйнували. А потім люди почали розтаскувати. Судячи по старим фотографіям, раніше були достатньо високі мури. По суті, підземні ходи звідти є по всьому місту. Час від часу земля провалюється», - зауважує активіст.

Місцеві пригадують, за радянські часи, коли будували автовокзал, робітники натрапили на підземні ходи.

«Але нічого нікому не сказали. Просто замурували. У нас місто реально стоїть на тих підземках», - каже Роман.

Аби привернути увагу громадськості, серед місцевих мешканців активісти планують провести толоку по прибиранню фортеці. Всіх бажаючих будуть там чекати о 16 годині 7 серпня.


Вінниця.info, фото з соцмереж

Теги: Вінниччина Бар фортеця 
Матеріали по темі