Суспільство

Центр Брацлава прикрасили муралом-мапою із 3D-будинками, в яких світяться вікна. Фото і відео

26 листопада 2020, 11:30

Мурал-мапа із 3D-зображенням та світловідбиваючим ефектом. В містечку Брацлав на Вінниччині оригінально облаштували центр населеного пункту. Стіну старого будинку вручну розмалювали художники. Відтворили реальну карту із історичними місцями, куди цікавіше буде завітати туристу. Кожну пам’ятку виліпили з глини ідентичну оригіналу, але у меншому масштабі. Таким чином утворився тривимірний об’єм. А вікна приміщень розфарбували світловідбиваючою фарбою. В темну пору вони світяться.

«Над муралом працювали наші митці-земляки. Це ціла родина. Наталія Лавренюк, Василь Рижий, їх двоє синів та невістка. Роботи зайняли близько місяця. Родина не лише художники. Вони і гончарі. Тому по спеціальним ескізам ліпили та випалювали копії наших історичних пам’яток. Так, як це будинки, а в будинках є вікна, вони вночі світяться. Завдяки спеціальній фарбі», - розповідає Вінниця.info Світлана Гуслякова, разом із Наталією Гнатенко вона співзнасновниця ГО «Інститут розвитку Брацлавщини», яка завершила проєкт «Брацлав. Ренесанс. Спадщина» ініційований у конкурсі від Благодійного фонду «Спадщина. UA».

Стіну саме цього будинку вибрали тому, що приміщення розташоване біля базарної площі, де поряд проходить траса Немирів –Тульчин. Його видно з дороги.

«За радянські часи там була перукарня, а нині приватний магазин. Господар дав добро, аби його власність стала туристичним орієнтиром у нашому місті», - продовжує Гуслякова.

Будинок-мапу планують прикрасити першим гербом Брацлава та годинником. Також поряд встановлять класичну карту міста з назвами вулиць на нумерацією приміщень.


Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото надала Світлана Гуслякова.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Брацлав мурал карта туризм 
Матеріали по темі