Суспільство

У двох профтехучилищах Вінниччини відкриють навчально-практичні центри

10 квітня 2019, 17:34

Держава виділила 50 мільйонів гривень на модернізацію закладів профосвіти - за ці кошти на базі 45 профтехів створять навчально-практичні центри (НПЦ), де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

У Вінницькій області такі центрі обладнають у двох вишах – Барському професійному будівельному ліцеї та Вищому професійному технічному училищі №41 міста Тульчин. У першому готуватимуть монтажників систем утеплення будинків, в другому – слюсарів-ремонтників, слюсарі механоскладальних робіт, слюсарів з ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, сільськогосподарських машин та устаткування.

«За 2016-2018 роки держава спрямувала на це 200 млн гривень, за які було відкрито 100 центрів за найбільш дефіцитними та затребуваними на нашому ринку праці професіями. Це тракторист, сантехнік, кравець, фахівці зі зварювальних та електротехнічних технологій тощо. За деякими з них НПЦ вже є у кожній області. Зараз ми віддали на місця ще 50 мільйонів під 45 навчально-практичних центрів», - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що НПЦ є важливою платформою для підготовки учнів, де вони вчаться працювати із сучасними матеріалами, обладнанням та технологіями. Але також центри відкривають додаткові можливості для самих закладів профосвіти, які, наприклад, можуть залучати додаткові кошти, організовуючи курси підвищення кваліфікації, навчання дорослих.

Цього року НПЦ створюватимуть за 6 групами професіями:

  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва - 2 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 10,5 млн гривень;
  • Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник - 2 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 2,5 млн гривень;
  • Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування - 10 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 630 тис гривень;
  • Монтажник систем утеплення будівель - 4 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 809 тис гривень;
  • Верстатник деревообробних верстатів - 5 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 1,7 млн гривень;
  • Слюсар-ремонтник. Слюсар-інструментальник. Слюсар з механоскладальних робіт. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування - 22 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 266 тис гривень.

Вiнниця.info

Теги: навчання ВНЗ  
Матеріали по темі