Економіка

У Фонді держмайна оголосили аукціон щодо приватизації Тростянецького спиртзаводу

25 жовтня 2021, 15:02

У Фонді державного майна України оголосили про проведення аукціону об’єктів спиртової галузі – «Тростянецького спиртового заводу», який відбудеться 26 листопада.

Як йдеться в інформації Фонду державного майна, стартова ціна аукціону – 44 мільйони 12 тисяч 959 гривень.

Умови продажу:

  • збереження основного виду діяльності підприємства протягом 1-го року;
  • погашення протягом 6 місяців заборгованості ДП «Тростянецький спиртовий завод» із заробітної плати, перед бюджетом, простроченої кредиторської заборгованості у разі їх наявності на дату переходу до покупця права власності на ЄМК ДП «Тростянецький спиртовий завод»;
  • недопущення звільнення працівників ДП «Тростянецький спиртовий завод» з ініціативи покупця чи уповноваженого ним органу (за винятком вчинення працівником дій, за які передбачено звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 частини першої статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України), протягом 6-ти місяців

Станом на 31 серпня прострочена кредиторська заборгованість – 6 327 949,24 грн.

Поточна кредиторська заборгованість – 55 570 942,77 грн, в тому числі:

  • заборгованість по заробітній платі – 2 991 094,25 грн
  • податки з заробітної плати – 554 985,56 грн
  • інша кредиторська заборгованість – 52 024 862,96 грн.

Загальна площа об’єктів нерухомого майна складає – 21102,1 кв.м.

Як зазначають в ДП «Укрспирт», в Україні розпочали масштабну програму з приватизації підприємств спиртової галузі, метою якої є виконання розробленого та ухваленого за ініціативи Президента України Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що демонополізує галузь виробництва спирту та створює новий ринок з рівними правилами для всіх учасників.

Варто зазначити, що відповідно до чинного законодавства, єдиною можливістю стати учасником ринку виробництва спирту в Україні до 1 липня 2021 року є придбання об’єкту спиртової галузі.

Нагадаємо, перший аукціон щодо приватизації підприємств «Укрспирту» Вінниччини оголосили стосовно Немирівського спиртзаводу.

Раніше редакція Вінниця.info розповідала, що діяльність спиртового заводу призвела до екологічної катастрофи в містечку. Відходи, які скидали з виробництва, не очищували і вони забруднюювали повітря нестерпним смородом. Крім того, відходами знищили територію навколо пам’ятника загиблим євреям, що викликало резонанс і серед єврейської общини.

З моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу у 2015 році, тростянчани неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства. Мешканці райцентру переконані, що оскільки відходи завод не очищує, процес бродіння продовжується, а з підвищенням температури повітря, вітром випаровування приносить до селища та навколишніх сіл.

11 лютого 2020 року розпочали позапланову перевірку державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод». Сьомий апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря держпідприємству «Тростянецький спиртовий завод».

Згодом стало відомо, що на бардо полях почали викопувати каскадну траншею, щоб барда перетікала з однієї карти в іншу. Очікувалось, що це змінить рівень висоти барди в картах і прискориться процес випаровування. Керівництво спиртового заводу, діяльність якого призвела до забруднення повітря в містечку, також обіцяло встановити випаровувальну систему для утилізації барди.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Фонд держмайна

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Тростянець спиртзавод бардополя аукціон приватизація 
Матеріали по темі